Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Magazín Hokejka

Vaclík před Norskem: Věřím, že budu připravený

Brusel - V důležitém kvalifikačním duelu na půdě Norska by měl českou reprezentační branku opět hájit Tomáš Vaclík. Osmadvacetiletý gólman musel během pondělního přípravného utkání v Belgii střídat kvůli zranění třísel, ale jeho zdravotní stav se výrazně zlepšil. Odchovanec Vítkovic už trénuje s mužstvem.  

Tomáš Vaclík v souboji s Romelem Lukauem, ve kterém se zranil
zdroj: AP autor: Geert Vanden Wijngaert

"Věřím, že budu připravený. Ve středu už jsem trénoval, v pohybu mě to neomezuje. Zatím by byl problém jen v kopání, ale i to snad bude do soboty v pohodě," prohlásil Vaclík.

Zranění si přivodil při srážce s belgickým útočníkem Romelem Lukakuem. "Spadl jsem mu na koleno a dostal jsem koňára na pánevní kost, kde není moc svalů, ale hodně nervových zakončení. Možná by bylo lepší trefit tyč než jeho. Je strašně silný. Proti silově vybavenějšímu útočníkovi jsem nehrál. Není náhodou, že dává v Premier League tolik gólů a že bude jedním z hlavních přestupů léta," řekl gólman Basileje.

Češi jedou do Norska s vědomím, že další ztráta by znamenala menší šanci k postupu na mistrovství světa. "Pro nás už je každý zápas o všechno. Potřebujeme ho zvládnout, ale stejně důležitý bude i dvojzápas s Německem a Severním Irskem. Tam si zas budeme říkat, že by to chtělo získat alespoň bod s Němci a stoprocentně porazit Iry," tuší Vaclík.

Naopak Norové už podle něj boj o postup vzdali. "Myslím si, že v postup už nevěří. Svědčí o tom i změna trenéra a herního systému, ale rozhodně nebudou chtít zápas jen nějak odehrát. Budou chtít vyhrát," míní český gólman.

V Basileji je jeho spoluhráčem Mohamed Elyounoussi, norský reprezentant marockého původu, se kterým v žertu uzavřel dohodu. "Říkal mi, že za nároďák ještě gól nedal, tak jsme se domluvili, že my vyhrajeme 2:1, on mi dá gól a budeme oba spokojení," žertoval Vaclík. "Je dobrý fotbalista. Rychlostně i technicky vybavený, správně drzý i produktivní. Měl za nás asi nejvíce asistencí a byl velkým přínosem," varoval před Elyounoussim.

Zda se společně potkají i v příští sezoně, zatím Vaclík netuší. I když by rád zkusil novou výzvu, ideálně anglickou ligu, zatím nic konkrétního nemá.

"V zimě byla jednání dál. Teď je něco otevřeného, ale zatím nic nevím. Asi se čeká, až nějaký přestup spustí domino. Je možné, že odejde Szczesny z AS Řím nebo De Gea z Manchesteru, na to může reagovat odchod Oblaka z Atlética Madrid a další," popsal Vaclík.

"Napnutý ale nejsem. V Basileji se já i moje rodina máme skvěle. Celý klub je výborný. V příští sezoně zase budeme hrát přímo Ligu mistrů. Takže to není tak, že bych všechny obvolával a vyptával se, jak to vypadá. Jsem v klidu a mám čistou hlavu. Mám v sobě, že bych si chtěl vyzkoušet ještě lepší ligu. Ale nechci, aby to bylo na sílu, a někam jsem se tlačil. Muselo by to dávat smysl ze všech stran, aby to bylo dobré pro mě, pro rodinu i pro oba kluby. Těch proměnných je hodně," dodal.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy