Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Mountfield HK - HC Dynamo Pardubice

V závěru kvalifikace bude chybět Matějovský

Praha - Fotbalové reprezentaci bude v závěru kvalifikace o postup na mistrovství Evropy proti Španělsku a v Litvě chybět zraněný záložník Marek Matějovský. Ten se sice v nominaci objevil po téměř dvou letech, ale nakonec se z dnešního srazu reprezentace omluvil kvůli zranění třísel. Trenér Michal Bílek, jehož výběr čekají klíčové kvalifikační souboje, za sparťanského středopolaře nikoho dalšího dodatečně povolávat nebude.

Trénink české reprezentace
zdroj: ČTK autor: Kateřina Šulová

"Zdravotní stav Matějovského není dobrý. Konzultovali jsme to i s lékařem Sparty a reprezentace Petrem Novákem. Rozhodli jsme se také, že dodatečně nikoho dalšího brát nebudeme, máme do středu zálohy dost dalších hráčů - Rosického, Hübschmana, Vacka, Jiráčka a Koláře," uvedl Bílek, který však v pátek proti Španělsku nemůže nasadit ani dalšího záložníka Jaroslava Plašila a útočníka Jana Rezka. Ti budou stát kvůli dvěma žlutým kartám.

Reprezentace se sešla v hotelu Praha po poledni. Zatím chyběl kapitán Tomáš Rosický, s mírným zpožděním dnes za týmem dorazil také středopolař italského Chieva Kamil Vacek, útočník David Lafata se připojí až po ligové dohrávce Jablonce se Slováckem. Vacek si přivezl z italské ligy mírně pochroumané koleno, ale řekl, že o reprezentační zápasy nepřijde.

Michal Bílek
zdroj: ČTK autor: Stanislav Peška

Fotbalisté si společně zatrénují a svoji pozornost začnou směřovat k pátečnímu utkání s úřadujícími mistry světa a Evropy ze Španělska, kde v březnu v prvním vzájemném utkání podlehli 1:2. Češi se teď chystají na odvetu, na Letné by věhlasného soupeře rádi obrali o body. 

Bílek ví, že těžším testem momentálně jeho tým projít nemůže. Český trenér za výhodu nepovažuje ani to, že Španělé přijedou do Prahy bez zraněných hvězd Fábregase a Iniesty. "Mají tak kvalitní další hráče, že je to vůbec nezasáhne. Slabší nebudou rozhodně. My bychom zase chtěli útočit víc, než jsme předvedli ve Španělsku," řekl Bílek.Češi nyní mají v tabulce o dva body více než Skotsko, které v závěru vyzve Lichtenštejnsko a skončí ve Španělsku. "Pro nás je hlavní, abychom i před naším posledním zápasem v Litvě měli všechno ve svých rukách. Což znamená, že bychom potřebovali alespoň remízu se Španělskem, abychom byli pořád ve výhodě," přál si Bílek.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy