Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Švýcarsko - Česko

V sídle FAČR znovu zasahuje policie, kvůli předražené zakázce na dezinfekci

V sídle Fotbalové asociace ČR (FAČR) na pražském Strahově znovu zasahuje policie. Informaci několika médií potvrdil mluvčí FAČR Michal Jurman. Asociace podle něj kriminalistům předává veškerou vyžádanou dokumentaci, další podrobnosti neuvedl.

Sídlo Fotbalové asociace ČR
zdroj: ČTK autor: Ivo Stejskal

Podle serveru Seznam Zprávy policisté zasahují na Strahově kvůli zakázce na dezinfekci šaten. Existuje podezření, že asociace nehospodárně nakládala s finančními prostředky.

"Mohu pouze sdělit, že náš útvar provádí úkony trestního řízení, nicméně více informací nyní poskytovat nebudeme," uvedl mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu Jaroslav Ibehej.

"FAČR poskytuje zástupcům policie ČR standardně maximální součinnost tak, jak avizovala dopředu v podobných případech. To znamená, že předáváme veškerou vyžádanou dokumentaci a spolupracujeme na všech dalších potřebných procedurách. Konkrétní detaily nebo další podrobnosti ale nemůžeme samozřejmě v tuto chvíli komentovat," řekl mluvčí asociace Jurman.

Je nám líto, video expirovalo.
V sídle Fotbalové asociace ČR opět zasahovala policie

FAČR za dezinfekci v 90 klubech zaplatila firmě bývalého ligového hráče Jiřího Tymicha 9,89 milionu korun, přestože práce byla provedena jen v 41 týmech.

Na nesrovnalosti v prosinci upozornila kontrolní a revizní komise asociace a doporučila předat případ policii nebo státnímu zastupitelství.

Většinu částky asociace dostala zpět, neboť s dodavatelem uzavřela dohodu o narovnání. Za odvedené práce firmě zbylo téměř 700 tisíc korun.

Kriminalisté zasahovali v sídle asociace už vloni na podzim, kdy odstartovala kauza údajné korupce a ovlivňování výsledků kolem bývalého místopředsedy FAČR Romana Berbra.

Vlivný funkcionář po vypuknutí aféry postupně odstoupil ze všech pozic v asociaci a případ stál funkce v českém fotbale a UEFA i jeho manželku Dagmar Damkovou.

Berbr byl v lednu po téměř třech měsících propuštěn z vazby a jako další osoby v kauze je dál vyšetřován na svobodě. V aféře je obviněno celkem 20 lidí.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články