Následuje
ODM 2020: Snowboarding

V Poznani se nedohrálo: Legie má titul, Lech bude hrát bez diváků

Zápas Legie Varšava v Poznani se nedohrál. Mohli za to ostří hoši mezi fanoušky, kvůli nimž bude mít Lech v příští sezoně na osm domácích utkání zavřený stadion. Rozhodl o tom vojvoda Velkopolska Zbigniew Hoffmann. Titul tak získala Legie, která utkání vyhrála kontumačně 3:0.

Polský titul získala Legie Varšava, v Poznani se nedohrálo

Hoffmann, jehož funkce je obdobou českého hejtmana, na tiskové konferenci oznámil, že Městský stadion zůstane uzavřený pro veřejnost na prvních pět domácí zápasů nejvyšší polské soutěže a na tři utkání Evropské ligy.  

Nedělní duel byl přerušen zhruba čtvrthodinu před koncem za stavu 2:0 pro hosty. Hřiště už v té době halil černý kouř z naházených dýmovnic, načež na trávník vtrhli domácí chuligáni. Fotbalisté před nimi utekli do kabin a rozhodčí zápas ukončil.  

Pořádek na stadionu zjednaly dvě stovky ozbrojenců, jeden policista byl při zásahu zraněn. Bezprostředně po zápase polský premiér Mateusz Morawiecki vyzval k zavedení přísných opatření v boji s fotbalovým chuligánstvím.  

Výsledek zápasu nejprve zůstal v platnosti a Legii to zajistilo titul. Později Ligová komise ještě oficiálně rozhodla o kontumaci ve prospěch varšavského týmu v poměru 3:0. Ve čtvrtek se ještě bude situací zabývat Ligová komise.

"To, co se stalo, bylo skandální, naprosto nepřijatelné. Bezpečnost je základ, věřím, že to klub nebude brát jako trest, ale jako prostor k zamyšlení," prohlásil Hoffmann, na jehož popud byl podle polských médií nedělní zápas ukončen.

Poznaňský klub nicméně označil za skandální jeho rozhodnutí. "Ten trest je absolutní skandál a důkaz neschopnosti státu bojovat proti zločinu. Nejjednodušší je hodit všechno na kluby a nechat je, ať se s tím vypořádají," uvedl mluvčí poznaňského klubu Lukasz Borowicz.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy