Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
EURO 2024 Německo

V Portugalsku to byl nejhorší duel ve skupině, musíme být aktivnější, říká Souček

Červnové utkání v Portugalsku by mělo být poučkou. Kapitán Tomáš Souček věří, že se českým fotbalistům předposlední utkání Ligy národů proti Portugalsku povede výrazně lépe než poslední vzájemný duel. Národní tým podle něj v Lisabonu při porážce 0:2 podal nejhorší výkon z dosavadních čtyř zápasů ve skupině. Přímý přenos zápasu sledujte v sobotu od 20:15 na ČT sport a ČT sport Plus.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih utkání Portugalsko – Česko

Reprezentanti v červnu v Lisabonu nezvládli první poločas, v němž inkasovali oba góly. "Myslím, že z jejich strany to bude dost podobné jako u nich. Bez debat mají skvělé hráče. My se chceme prezentovat trochu jinak. Doma v Edenu máme výbornou bilanci v posledních zápasech, v červnu jsme to ukázali. Na to bychom chtěli navázat," řekl Souček.

"Abychom mohli pomýšlet na úspěch, hlavně musíme vstřelit gól. Musíme být mnohem aktivnější. Zápas v Portugalsku byl nejhorší z těch čtyř zápasů. Chceme navázat ty ostatní tři - na dva domácí a zápas ve Španělsku. Z toho chceme čerpat a dostat soupeře pod tlak. Na konci se ukáže, jestli to bude stačit," přemítal Souček.

Řadě reprezentantů se zatím v úvodu sezony v jejich klubech příliš nedaří. "Sešlo se to tak, fotbal je nahoru dolů. Všichni jsme se sem těšili a věřím, že ukážeme sílu jako celý tým. Řekl bych, že hned od pondělí je tu skvělá atmosféra mezi námi hráči i trenéry a realizačním týmem. Tréninky byly skvělé, tak to jen přenést na trávník. Věřím, že jsme všichni ve skvělé kondici," uvedl Souček.

Záložník West Hamu spoléhá na domácí prostředí, kde reprezentace od podzimu 2020 už 11 utkání po sobě neprohrála. "Já osobně mám tenhle stadion (v Edenu) obzvlášť rád. Fanoušci nás tady vždy podporují, už v létě tu byla skvělá atmosféra. Utkání je vyprodané. Fanoušci jsou tady naším dvanáctým hráčem a věřím, že to v sobotu bude podobné," prohlásil Souček.

Je rád, že se do týmu vrací klíčový útočník Patrik Schick, který naposledy nastoupil za reprezentaci vloni v říjnu. "Patrik ukázal už v minulé sezoně, jak moc je to důležitý hráč. Na Euru nám strašně moc pomohl, nejen, co se týče branek, v Leverkusenu dal nespočet gólů. Věřím, že to ukáže i tentokrát. Jsem rád, že je zpátky. Doufám, že bude další článek v týmu, který potřebujeme," dodal Souček, který zatím ve skupině Ligy národů stejně jako další tři čeští hráči nechyběl ani minutu.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články