Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
M ČR v bleskovém šachu 2019

V Polsku zuří fotbalová válka

Varšava - Válka mezi fotbalovými hooligans v Polsku, které bude příští rok spolupořádat mistrovství Evropy, si vyžádala další oběť. Výtržníci hlásící se k Wisle Krakov na jednom ze sídlišť v tomto jihopolském městě ubodali šéfa tvrdého jádra fanoušků Cracovie. Předminulý víkend při rvačce chuligánů v Lodži zase zemřel čtyřiadvacetiletý muž.

Podle policie mohla být dnešní akce naplánovaná. Třicetiletého Tomasze C. pronásledovalo asi 20 lidí v autech. Když ho dohonili, zasadili mu asi 60 ran nožem a mačetou. Tomasz C. zemřel krátce po převozu do nemocnice. Policie na místě zadržela dva lidi a zjišťuje, zda se účastnili vraždy. Případu se kromě jiných ujali policisté ze zvláštní skupiny, která má za úkol bojovat s výtržnictvím na stadionech.

Polsko se dlouhodobě potýká s násilím, které mají na svědomí hooligans. Předminulou sobotu během bitky více než 150 příznivců lodžských klubů LKS a Widzew přišel o život fanoušek Widzewu. Policie v této souvislosti zatkla více než 20 lidí. V pátek se za přísných bezpečnostních opatření konal pohřeb mladíka, den před ním se v Lodži objevily transparenty s nápisem "Smrt za smrt"."Za půldruhého roku, v době fotbalového Eura, si chuligáni domluví rvačku s německými ultras a zničí půl města," citoval list Dziennik nejmenovaného úředníka ministerstva vnitra. Mistrovství Evropy ve fotbale se bude konat mezi 8. červnem a 1. červencem 2012 ve čtyřech polských a čtyřech ukrajinských městech.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy