Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
WTCS Španělsko

V Polsku už jsem dosáhl všeho. Do Česka ale mé další kroky nejspíš nepovedou, prozradil Petrášek

Zazvonil zvonec a polské pohádky je podle všeho konec. Tak by se dal nazvat závěr angažmá Tomáše Petráška v Rakówu Čenstochová. Český reprezentační obránce dovedl tým jako kapitán k historickému ligovému titulu, kterým vyvrcholila až neuvěřitelná jízda z posledních let. Nyní po vypršení smlouvy řeší co dál. Má nabídku na setrvání, ale sám cítí, že by rád vyzkoušel novou výzvu. Do Česka jeho kroky ale asi nepovedou.

Je nám líto, video expirovalo.
Petrášek o titulu a budoucnosti

Psal se rok 2016. Tomáš Petrášek po konci angažmá na Žižkově zvažoval, co dál. Dokonce chvíli zvažoval, že půjde kopat už jen do přeboru, čímž by jeho dráha profesionálního fotbalisty podle všeho předčasně skončila. Jenže pak přišlo laso z třetiligového polského Rakówu Čenstochová a začala jízda, o které se bude nejenom v Polsku vyprávět ještě dlouho.

Od té doby uteklo sedm let a všechno je jinak. Tedy ne úplně všechno. Petrášek v klubu nadále působí, i když podle všeho zamíří jinam. Další strůjce úspěchu trenér Marek Papszun také ještě v posledním utkání ročníku rozdával svým svěřencům s kšiltovkou s logem Rakówa pokyny, i když ten s jistotou působiště změní. Ale zbytek?

Z Rakówa se stal prvoligový celek, který na skromném stadionku získává úspěch za úspěchem. Dvakrát dosáhl na domácí pohár, jednou na Superpohár, a teď vše vyvrcholilo historickým momentem, kdy Čenstochová dosáhla na ligový titul, když druhou Legii Varšava nechala za sebou o devět bodů.

A kdo zvedal trofej nad hlavu jako kapitán? Ano, právě Petrášek, nyní už legenda klubu.

"Je to nejkrásnější den v historii klubu. Není to tak dávno, kdy to tady vypadalo, že klub padne do okresních soutěží. Pak ale pan majitel společně s trenérem a musím říct neskromně i se mnou vytáhl klub z třetí ligy až pro titul. Pro všechny je to splněný sen. Když se bavím s fanoušky, i těmi nejtvrdšími, mají slzy v očích. Jsem na tým hrdý," popsal Petrášek, jemuž polské angažmá pomohlo i ke třem startům v reprezentačním dresu.

"V Česku jsem byl nechtěný. Tady mě naopak chtěl trenér Marek Papszun, který tady končí po sedmi letech. On mě přivedl a spolu jsme prošli celou cestu. A ta byla nádherná. Cením si jí víc než samotné trofeje," pochvaluje si vysoký jednatřicetiletý stoper spolupráci s polským stratégem, jenž díky svým schopnostem a typické kšiltovce byl při loňském vzájemném souboji se Slavií v závěrečném předkole Evropské konferenční ligy přirovnáván k Jindřichovi Trpišovskému.

Kam Papszun po konci angažmá v Čenstochové půjde, to zatím zůstává nejasné. Jisté je jen jedno, že v klubu, který vytáhl mezi polskou elitu, pokračovat nebude. To Petrášek zatím další kroky zvažuje, ale sám přiznává, že scénář pravděpodobně bude podobný jako u jeho oblíbeného trenéra.

"Nějaký čas zpět jsem se s klubem domluvil, že to bude moje poslední sezona. Nakonec se ale změnil trenér, a ten nový se vyslovil, že si to beze mě nedokáže představit. Je to velký kompliment a nějaká nabídka od Rakówa leží na stole, ale zatím nejsme blízko dohodě," řekl Petrášek s tím, že nabídek má v současnosti celou řadu.

Se jménem reprezentačního stopera se spojují i české kluby. Hodně se spekulovalo o Spartě, ale tato stopa se zdá být mylná. Sám Petrášek přiznává, že nějaké oťukávání z domoviny proběhlo a probíhá, a návrat úplně nezavrhuje. Jedním dechem ovšem dodává, že téměř s jistotou setrvá v zahraničí.

"Myslím, že do české ligy nepůjdu. Mám některé nabídky, kterých si vážím, ale asi ne. I když kdo ví, vše je otřevřené. Nabídky přichází. Musíme to prokonzultovat a rozhodnout se," popsal.

Pomoci by mu k tomu mělo volno a dovolená, kam vyrazí s rodinou, a kde si chce po velkých oslavách, při nichž si užil pověstný vítězný doutník a také české pivo, utříbit myšlenky. Pořád je totiž ve hře jeho setrvání s Čenstochové, v což tajně doufají i místní fanoušci, kteří českého hráče zbožňují.

"Bude se to ve mně muset chvíli uložit a uvidíme, co bude dál. Stát se ještě větší legendou klubu mě láká, ale už jsem tady v Polsku dosáhl všeho. Cítím, že je čas na novou výzvu," dodal.

Tak kam to bude?

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články