Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP ve veslování 2024

V nominaci na Euro jednadvacítek nechybí brankář Kovář, David Jurásek zůstává v áčku

V nominaci reprezentace do 21 let na mistrovství Evropy nechybí brankářská jednička Matěj Kovář z mistrovské Sparty, přestože ho v závěru ligy podobně jako některé další hráče trápily zdravotní potíže. Podle trenéra Jana Suchopárka se dělá maximum pro to, aby byli připraveni na závěrečný turnaj. Změny v nominaci lze provést do 14. června.

Je nám líto, video expirovalo.
Trenér Suchopárek oznámil nominaci na ME do 21 let

"Matěj patří do balíčku hráčů, kteří měli ke konci ligy určité zdravotní potíže. Jsme se všemi v kontaktu, děláme maximum, aby byli připraveni na kemp i závěrečný turnaj. Ale pokud obdržíme omluvenku, budeme muset povolat náhradníky," řekl Suchopárek.

Vicemistr Evropy z roku 1996 vsadil na osvědčená jména, pět hráčů se představilo i na minulém šampionátu. Vedle Kováře to byli Michal Fukala, Martin Vitík, Pavel Šulc a Adam Karabec.

Na startu Vitíka a Matěje Juráska se Suchopárek domluvil s trenérem reprezentačního A-týmu Jaroslavem Šilhavým. Naopak chybí zraněný útočník Tomáš Čvančara, který by podle Suchopárka ale stejně byl v "áčku".

O nominaci hráčů rozhodlo několik faktorů. "Prvním je forma v závěru ligy, která byla u většiny hráčů velmi dobrá. Většinou hráli stěžejní roli ve svých týmech. Druhá věc byly určité taktické věci, rozestavení mužstva, varianty, o nichž v utkáních přemýšlíme," prohlásil Suchopárek.

"Další věcí byl charakter hráčů, což považuju za velice důležité. V dlouhodobém horizontu a na turnajích je důležité, aby spolu hráči a realizační tým vycházeli, aby tam byla týmovost. Dalším bodem byla zkušenost z kvalifikace, jediný Vasil Kušej neprošel kvalifikačními utkáními. To hrálo podstatnou roli, když se v nominaci rozhodovalo mezi dvěma třemi hráči. Poslední a zásadní věcí byla alternace na určitých postech," uvedl kouč.

Ocenil jednání s kluby. "Nalezli jsme s nimi jednoznačný souhlas, že hráče uvolní, přestože termín mistrovství Evropy není v oficiálním termínu UEFA," konstatoval.

Úzce spolupracoval s Šilhavým a jeho týmem. "Vždycky jsme nalezli dobrý vztah a konsenzus. 'Áčko' má přednost, ale i v naší nominaci jsou kluci, kteří se mohli objevit jeho v červnových zápasech. Přesto jsme se domluvili úplně v pohodě, že Martin Vitík a Matěj Jurásek pojedou s námi, což je velice pozitivní. Spolupráce je na vynikající úrovni," řekl Suchopárek.

Reprezentace se sejde 12. června v Benicích a absolvuje pětidenní kemp, který zakončí modelovým utkáním. Do dějiště šampionátu odletí 19. června.

O tři dny později rozehraje skupinu C v gruzínské Batumi s Anglií. Na stejném místě se za další tři dny utká s Německem a skupinu zakončí 28. června v Kutaisi proti Izraeli.

Nominace fotbalové reprezentace na ME do 21 let:

brankáři: Vítězslav Jaroš (Stockport/Ang.), Antonín Kinský (Vyškov), Matěj Kovář (Sparta)

obránci: Martin Cedidla (Zlín), Michal Fukala (Liberec), Adam Gabriel (Hradec Králové), Robin Hranáč (Pardubice), David Pech (Slavia), Karel Pojezný (Ostrava), Martin Vitík (Sparta), Tomáš Vlček (Pardubice)

záložníci: Lukáš Červ (Liberec), Kryštof Daněk (Sparta), Matěj Jurásek (Slavia), Filip Kaloč (Ostrava), Adam Karabec (Sparta), Pavel Šulc (Jablonec), Matěj Valenta (Liberec), Jan Žambůrek (Viborg/Dán.)

útočníci: Daniel Fila (Teplice), Matěj Koubek (Hradec Králové), Vasil Kušej (Mladá Boleslav), Václav Sejk (Jablonec)

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články