Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Olympijský magazín

V nominaci Islandu na Čechy nechybí ani veterán Gudjohnsen

Reykjavík – V kvalifikačním utkání s Českou republikou by se na hřišti v dresu Islandu mohl objevit veterán Eidur Gudjohnsen, který se v nominaci ostrovního státu objevil teprve podruhé od roku 2013. Vedle šestatřicetiletého útočníka nechybí žádná z tradičních opor včetně hvězdy anglické ligy Gylfiho Sigurdssona. 

Eidur Gudjohnsen v dresu Boltonu
zdroj: Reuters

Gudjohnsen je s 25 góly nejlepším střelcem v historii Islandu. Bývalý hráč Barcelony, Chelsea či Monaka sice nereprezentoval od roku 2013, ovšem v březnu ho Lagerbäck povolal na zápas s Kazachstánem a Gudjohnsen hned gólem pomohl k výhře 3:0. Na jaře navíc podával dobré výkony v druhé anglické lize v dresu Boltonu. Jinak se kádr Islandu oproti listopadovému utkání v Plzni výrazněji nezměnil. Všichni klíčoví hráči v nominaci zůstali.  

Nominace Islandu na utkání s ČR:

Brankáři: Hannes Haldórsson (Sandnes/Nor.), Ögmundur Kristinsson (Randers/Dán.), Gunleifur Gunnleifsson (Breidablik).

Obránci: Birkir Sävarsson (Hammarby/Švéd.), Ragnar Sigurdsson (Krasnodar/Rus.), Kári Árnason (Rotherham/Angl.), Sölvi Ottesen (Ťiang-su/Čína), Ari Freyr Skúlason (Odense/Dán.), Theódór Elmar Bjarnason (Randers/Dán.), Hallgrímur Jónasson (Odense/Dán.), Kristinn Jónsson (Breidablik).

Záložníci: Aron Einar Gunnarsson (Cardiff/Angl.), Emil Hallfredsson (Verona/It.), Birkir Bjarnason (Pescara/It.), Jóhann Berg Gudmundsson (Charlton/Angl.), Rúrik Gíslason (Kodaň/Dán.), Gylfi Sigurdsson (Swansea/Angl.), Rúnar Sigurjónsson (Sundsvall/Švéd.).

Útočníci: Kolbeinn Sigthórsson (Ajax/Niz.), Alfred Finnbogason (San Sebastian/Šp.), Jón Bödvarsson (Stavanger/Nor.), Vidar Kjartansson (Ťiang-su/Čína), Eidur Gudjohnsen (Bolton/Angl.). 

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy