Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Proti hendikepu

V nominaci do Skotska chybí Čech, nováčkem je Morávek

Praha - V nominaci české fotbalové reprezentace na březnový přípravný zápas ve Skotsku jsou i navrátilci Roman Bednář, Rudolf Skácel a Jan Šimůnek. Bez startů v národním týmu jsou brankář Michal Daněk a Ondřej Kušnír, kteří však už reprezentací prošli, úplným nováčkem je jen záložník Jan Morávek. Chybět budou zranění Petr Čech, Milan Baroš a Zdeněk Pospěch. Vedení národního týmu to oznámilo na dnešní tiskové konferenci v Praze.

Trenér Michal Bílek chtěl do Skotska odvézt maximálně silný tým, ovšem stejně jako před turnajem ve Spojených arabských emirátech musí některé hráče oželet. Zatímco na podzim v Al-Ajnu však naprostá většina fotbalistů byla jen na zkoušku, tentokrát do Glasgowa poletí vesměs prověření hráči včetně Tomáše Rosického.

"Museli jsme dělat změny na poslední chvíli. Včera se zranil brankář Čech, nově hlásí zraněné břišní svaly Zdeněk Pospěch, dlouhodobě zraněn je Baroš. Kvůli zranění jsme nemohli povolat ani Marka Matějovského," vysvětlil kouč, jak byl omezen při tvoření svého osmnáctičlenného výběru.

Skácel se vrací po dvou letech opět na zápas se Skotskem

Některými jmény ale překvapil, především pak Morávkem, který v Schalke pravidelně nenastupuje. Po téměř dvou letech se vrací Skácel, jehož posledním startem byl právě duel se Skotskem v květnu 2008. "Je to platný hráč pro záložní řadu, je silný na míči," dodal kouč. Podobné důvody prý platí i pro mladíka Morávka, jemuž by měla patřit reprezentační budoucnost.

Staronovým reprezentantem je i Bednář, kterého Bílek sledoval osobně v Anglii. "Dokáže se prosadit ve složitých situacích, je hodně silný v šestnáctce," vyjmenoval kouč hlavní důvody povolání kontroverzního hráče, jenž hrál loni v přípravném duelu v Maroku.

Nominace fotbalové reprezentace na utkání ve Skotsku:

Brankáři: Jaroslav Drobný, Michal Daněk.

Obránci: Roman Hubník, Ondřej Kušnír, Michal Kadlec, Jan Rajnoch, Tomáš Sivok, Jan Šimůnek.

Záložníci: Tomáš Hübschman, Mario Holek, Jan Morávek, Tomáš Rosický, Jaroslav Plašil, Rudolf Skácel.

Útočníci: Roman Bednář, Adam Hloušek, Tomáš Necid, Václav Svěrkoš.

Zdroj
ČTK, ČT24

Hlavní zprávy