Následuje
Zimní Pražská tyčka

V jednadvacítce chybí před přípravou na Euro Schick a Jankto, připojí se později

Praha - V nominaci fotbalové reprezentace do 21 let na závěrečné soustředění před červnovým mistrovstvím Evropy zatím chybí nejlepší střelec Patrik Schick, Antonín Barák, Jakub Jankto i Tomáš Souček. Všichni byli povoláni do áčka, které čeká kvalifikace mistrovství světa s Norskem a příprava s Belgií.

Radost Patrika Schicka
zdroj: ČTK autor: Radek Petrášek

"Některá jména, která obvykle bývala nosnými hráči, jsou pouze v kolonce náhradníci," řekl trenér Vítězslav Lavička a dodal, že ještě tři jména doplní po sobotním závěrečném ligovém kole. "Půjde o jednoho stopera, jedno jméno do záložní řady a jedno do útoku," dodal.

Lavička zatím povolal 17 hráčů do pole a tři brankáře. Konečnou nominaci pro šampionát musí nahlásit do 6. června. Schick, jenž byl s deseti góly nejlepším střelcem celé kvalifikace, by v ní stejně jako zbývající opory Barák, Jankto a Souček chybět neměli.

Lavička zatím u lvíčat postrádá opory Schicka a Jankta

"My se vrátíme (z Norska) 11. června v nočních hodinách a čtrnáctého začíná sraz jednadvacítky," přidal reprezentační manažer Jaromír Šetrle. "Není to samozřejmě optimální, že nebudou na soustředění, proto je výhoda, že absolvovali větší část kvalifikace," uvedl. (více čtěte zde) (//sport/fotbal/reprezentace/355115-jarolim-bere-na-belgii-a-norsko-libereckeho-zaloznika-soucka/)

Ve výběru pro soustředění od 2. do 9. června v Kaprunu je mimo jiné i útočník Tomáš Chorý, který 16 góly pomohl druholigové Olomouci k návratu do nejvyšší soutěže. Nechybí ani záložník Václav Černý, přestože v Ajaxu nenastupoval a středeční finále Evropské ligy s Manchesterem United sledoval jen z tribuny.

"Trénuje s áčkem, ale bohužel situace směrem k jeho vytížení je taková, že šance nepřichází. Ale pravidelně hraje za juniorský tým, kde patří k nejvýraznějším hráčům. Na kemp i Euro do Polska se těší a nemám pochyb, že přijede dobře připraven," prohlásil Lavička.

Jednadvacítka v Kaprunu odehraje dvě přípravná utkání s Ázerbájdžánem (5. a 8. června). Na šampionát v Polsku pak odletí 15. června a o tři dny později nastoupí k prvnímu zápasu ve skupině proti Německu. Duel s Itálií čeká tým 21. června a s Dánskem se utká 24. června.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy