Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

V Dovalilově nominaci nechybí Zahradníček ani Kalas

Pouze jednoho nováčka povolal trenér fotbalové jednadvacítky Jakub Dovalil pro přípravné utkání s Norskem 5. března v Praze. Vedle záložníka Tomáše Zahradníčka z Olomouce nechybí ve výběru ani stoper Tomáš Kalas, který však v Chelsea patří mezi náhradníky. 

Tomáš Kalas
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst

"Je za námi jen jedno ligové kolo, takže nominace je taková tradiční," řekl Dovalil. "Tomáše Zahradníčka jsme mapovali už delší dobu a zařadili jsme ho do týmu i přesto, že za sebou má jen jeden start v nejvyšší soutěži. Proti Slavii ale odehrál dobrý zápas," dodal.

Zápasové vytížení nemá ani Kalas. "Zhruba dva měsíce nehrál soutěžní zápas, tak jsme se mu rozhodli tuhle možnost dopřát," vysvětlil Dovalil. Do nominace zařadil například také Pavla Kadeřábka ze Sparty, o němž se spekulovalo, že by se mohl objevit i v reprezentačním áčku. "V jednadvacítce jsou zajímaví hráči, ale nechtěli jsme ji oslabovat jen proto, aby pak v áčku odehráli třeba jen dvě minuty," uvedl kouč seniorského výběru Pavel Vrba.

Podle Dovalila nečeká jednadvacítku, která se připravuje na domácí mistrovství Evropy v roce 2015, proti Norsku na stadionu Viktorie Žižkov nic lehkého. "Je to vlastně výběr do 23 let, takže soupeř bude nejen starší, ale i zkušenější. Jsou tam hráči, kteří startovali na loňském mistrovství Evropy v Izraeli a někteří už mají za sebou i několik startů za seniorský výběr," prohlásil.

Je nám líto, video expirovalo.
Pavel Vrba oznámil nominaci na Norsko
Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy