Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv D: Poslední hora

V Barceloně proběhlo poslední rozloučení s Vilanovou

Barcelona - Fotbalisté Barcelony, kolegové trenéři i fanoušci se dnes společně s rodinou rozloučili s bývalým koučem Titem Vilanovou, který v pátek ve 45 letech podlehl po tříletém boji rakovině. Zádušní mše v zaplněné barcelonské katedrále se zúčastnil kompletní tým Barcelony v čele s Lionelem Messim, Cescem Fábregasem či Carlesem Puyolem. 

Hráči FC Barcelona přicházejí do barcelonské katedrály rozloučit se naposledy s Titem Vilanovou
zdroj: AP autor: Manu Fernandez

Fanoušci se s Vilanovou loučili už o víkendu na pietním místě na hlavní tribuně stadionu. Na Nou Camp do neděle přišlo trenérovi vzdát hold na 53 000 lidí. Přijeli mimo jiné i trenér španělské reprezentace Vicente del Bosque či předseda Atlétika Madrid Enric Cerezo. Nechyběli bývalí předsedové Barcelony Joan Laporta, Enric Reyna a Sandro Rosell.

Rakovina příušní žlázy se u Vilanovy poprvé objevila v listopadu 2011, kdy byl ještě asistentem Pepa Guardioly. Po operaci se vrátil a v následující sezoně se posunul do role hlavního trenéra. Barcelonu pak dovedl k titulu a zisku rekordních 100 bodů. Dalšímu zákroku se podrobil v prosinci 2012 a po vynucené pauze, kterou strávil léčbou v New Yorku, se opět vrátil k trénování.

Loni v červenci se však u něj rakovina opět objevila a Vilanova odstoupil z funkce, aby se mohl soustředit na léčbu. Před dvěma týdny se ale jeho zdravotní stav znovu zhoršil a musel být hospitalizován. Ve čtvrtek se podrobil další operaci, po níž už se nezotavil. Během působení v roli asistenta Vilanova pomohl Barceloně v letech 2008 až 2012 získat 14 trofejí, včetně dvou triumfů v Lize mistrů.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy