Následuje
Branky, body, vteřiny

Užij si to, řekl trenér Klopp Jarošovi, než si poprvé zachytal za Liverpool

Je čtvrtým českým fotbalistou, který oblékl dres slavného Liverpoolu. Sedmnáctiletý brankář Vítězslav Jaroš ve čtvrtek nastoupil do druhého poločasu přípravného duelu proti Tranmere, které "Reds" porazili 6:0, a jde tak ve stopách Milana Baroše, Patrika Bergera a Vladimíra Šmicera. Trenér Jürgen Klopp mu řekl, ať si utkání vychutná.

Jürgen Klopp
zdroj: ČTK/PA/ autor: Mike Egerton

"Je to skvělý zážitek. Jsem moc rád, že jsem dostal šanci se ukázat a mohl jsem nastoupit za jeden z nejlepších týmů. Před zápasem mi trenér Klopp jen řekl, ať si to hlavně užiju. To jsem zkusil splnit," uvedl Jaroš v rozhovoru pro agenturu Sport Invest, která mladíka zastupuje.

"Bylo to jiné tím, že zápas sledovalo víc lidí a byl na mě větší tlak, protože jsem se snažil ukázat před jinými trenéry, než kteří mě znají víc. Byl jsem proto o něco nervóznější než běžně. Ale určitě mi pomohlo, že s prvním týmem trénuji, takže kluky znám. Když jsem se dostal na hřiště, tak nervozita zmizela," řekl mládežnický reprezentant, který do Liverpoolu zamířil před dvěma lety ze Slavie.

Ve druhém poločase čelil dvěma střelám. "Byly spíš takové slabší, nic složitého. Trenéři říkali, že to bylo dobré. Ale nijak jsme to zatím nerozebírali, to asi ještě přijde. Já sám jsem ale s výkonem spokojený," zhodnotil Jaroš.

Start za vítěze Ligy mistrů nepřeceňoval. "Upřímně, ono je to především proto, že se jeden brankář zranil a jednička Alisson má ještě volno po triumfu na Copa America. Proto jsem dostal šanci. Nebylo to tak, že by si tu trenéři řekli, tenhle Jaroš je fakt dobrej, tak ho tam dáme. Tím, že je to první příprava, bylo nás tam víc kluků z akademie," řekl rodák z Příbrami.

Vychutnal si i atmosféru na téměř zaplněném stadionu nováčka třetí ligy, na němž bylo kolem 16 tisíc diváků. "Atmosféra byla skvělá. Já pak chytal druhou půli, kdy jsme měli v zádech tu největší tribunu, kde bylo nejvíc našich fanoušků. To bylo skvělé," těšilo Jaroše.

"I přes výsledek 6:0 vůbec nešlo o špatného soupeře. Ale s kvalitou našeho týmu bych si určitě troufl i na silnějšího soupeře. Teď jsme měli hodně kombinovaný tým, ale spolu s námi mladšími hráli Matip, Fabinho, Origi a to nám hodně pomohlo. Oni vědí, kdy zrychlit nebo zpomalit hru, uklidní to. Vedli nás a pomohli nám," řekl Jaroš.

O jeho dalších krocích se teprve rozhodne. "Brzy by se měl vrátit Alisson a uvidíme, jak to pak bude. Neznám detailně nejbližší program, ale podle prvních zpráv bych ještě měl zůstat s áčkem. Uvidím, jestli s nimi odcestuji příští týden na soustředění do USA," uvedl Jaroš.

Své kroky řeší i s bývalým brankářem Luďkem Mikloškem, který se v agentuře stará o gólmany. "Opakuji Víťovi, ať si užívá každý trénink. Pro sedmnáctiletého gólmana jsou to nenahraditelné zkušenosti. Je skvělé, že dostal šanci také v zápase. Jedná se sice pouze o úvodní přípravu, ale přesto není start tak mladého brankáře standardní," prohlásil sedmapadesátiletý Mikloško, který v Anglii chytal za West Ham a Queens Park Rangers.

V uplynulém ročníku plnil Jaroš roli jedničky týmu do 18 let a také chytal za devatenáctku v Youth League. Občas trénoval i s prvním mužstvem. Od nové sezony by měl nastupovat za rezervní tým do 23 let.

"Není naštěstí těžké udržet Víťu nohama na zemi. Má to v hlavě srovnané a ví, že musí jít postupnými kroky. Koneckonců Premier League je fyzicky i psychicky tak náročnou soutěží, že jen výjimečně ji chytá gólman mladší 25 let. V této sezoně čekají Víťu starty za tým do 23 let, kde budeme potvrzovat skvělý rok v dresu U18. Jakýkoliv další vývoj budeme s klubem i Víťou pečlivě zvažovat," konstatoval Mikloško.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy