Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
1.FK Příbram - FC Baník Ostrava

Útočník Střihavka má nakročeno do Tilburgu

Praha - Plzeňský fotbalista David Střihavka uspěl na testech v Tilburgu a zřejmě už dnes se stane hráčem posledního týmu nizozemské ligy, s nímž se domluvil na půlročním hostování s opcí na pozdější přestup. Oba kluby se předběžně dohodly na odstupném za sedmadvacetiletého útočníka, nyní se dolaďuje hráčův kontrakt. Střihavka chyběl v posledních dnech na trénincích ligového lídra a Západočeši připustili, že pokud bude o hráče zájem, uvolní ho.

"Určitě mu nebudeme bránit v případném odchodu, pokud bude zájem a dojde k dohodě," uvedl v dnešní tiskové zprávě plzeňský trenér Pavel Vrba.

Střihavka přesvědčil Tilburg o svých schopnostech a jeho odchod nabral rychlý spád. "Už je v Praze a podle všeho velmi rychle odcestuje zpět do Nizozemska, aby se připojil k týmu. Domluveno je půlroční hostování, ovšem už je dohoda na případný přestup včetně vyrovnání mezi kluby," řekl hráčův agent Pavel Zíka z agentury Sport Invest International, podle kterého bude transfer uzavřen zřejmě ještě dnes.

Pro Střihavku nebude angažmá v týmu, kde úspěšně působil Tomáš Galásek, první zahraniční zkušeností. V roce 2007 hrál v anglickém Norwichi. V Česku prošel řadou klubů Bohemians Praha, Spartou, Jabloncem, Blšany, Ostravou, Slavií a naposledy Plzní. V české lize má odehráno 126 utkání a vstřelil 31 branek.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy