Útočník Pekhart v bundeslize vybojoval penaltu a byl vyloučen

Kolín nad Rýnem (Německo) – Český fotbalista Tomáš Pekhart vybojoval v bundeslize pro Norimberk penaltu v Kolíně nad Rýnem. Ještě v závěru první půle byl ale po dvou žlutých kartách vyloučen. Jeho oslabený tým dokázal po přestávce udržet poločasové vedení 2:1 a připsal si třetí výhru v ročníku.

Tomáš Pekhart
zdroj: AP

Pekhart byl na stadionu v Kolíně jediným napomínaným hráčem prvního poločasu. K jeho smůle hned dvakrát za zbytečné zákroky vysokou nohou. První žlutou kartu inkasoval v 19. minutě, když při pokusu o nůžky zasáhl soupeře. Vyloučení přišlo po podobném prohřešku, český reprezentant krátce před přestávkou kopl domácího kapitána Geromela.

Geromelovy zákroky na druhé straně přihrály Norimberku vítězství. Brazilský stoper stačil během pěti minut podkopnout Feulnera a Pekharta v pokutovém území a obě penalty proměnil Timmy Simons. Domácí pak už jen snížili.