Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP ve vodním slalomu 2024

Úpravy stadionu na Bazalech bude financovat Ostrava

Ostrava - Nutné úpravy fotbalového stadionu na Bazalech zaplatí ze svého rozpočtu město Ostrava. Stadion totiž loni koupilo a bude tak podle náměstka ostravského primátora Tomáše Petříka (ODS) investovat do svého majetku. Změnami na stadionu podmiňuje komise pro stadiony a hrací plochy FAČR udělení profesionální licence Baníku. Petřík řekl, že snahou města bude nutné investice co nejvíce snížit.

Stadion Bazaly
zdroj: ČT24 autor: Jaroslav Ožana

Podle nového nařízení FAČR má být kapacita Bazalů téměř dvojnásobně snížena na 8 800 míst. Mezi požadavky je i úplné zavření pěti sektorů na nekryté části tribun, které kotle domácích i hostujících příznivců oddělují od středového bloku hlediště, nebo úprava kapacity sektoru pro vlajkonoše hostů na maximálně 500 míst k sezení a pro vlajkonoše domácích na maximálně 1 200 míst k sezení.

"Museli jsme reagovat na stanovisko FAČR, která snižuje kapacitu stadionu a ve vztahu ke zklidnění situace na českých stadionech rovněž vyžaduje určitá bezpečnostní opatření v rámci stadionů. Bazaly to postihlo poměrně hodně," uvedl Petřík.

Podle něj je problém v tom, že se nyní dokončuje Městský stadion ve Vítkovicích, kde by Baník v budoucnu měl hrát, ale jeho renovace nebude dokončena do zahájení další fotbalové sezony. "Ten bude mít všechny parametry, které fotbalová asociace vyžaduje. Nicméně se nám ten termín trochu překrývá. Potřebujeme asi půl sezony na to, abychom dokončili městský stadion," řekl Petřík.

Je nám líto, video expirovalo.
Tiskový mluvčí Baníku a náměstek primátora Ostravy o snížení kapacity Bazalů

Náklady na splnění požadavků FAČR vyčíslil na zhruba šest až 6,5 milionu korun. "Hledali jsme způsob, jak je minimalizovat. Snížili jsme tu částku někde do úrovně dvou třetin původní částky tím, že použijeme některá zařízení z Městského stadionu ve Vítkovicích. Nebude se jednat o náklad navíc, ale v zásadě využijeme toho, co již dneska budujeme na městském stadionu," vysvětlil Petřík.

Jedná se například o turnikety nebo případné využití starých sedaček z městského stadionu. Přesná výše potřebných nákladů by mohla být známa v příštím týdnu. Bazaly jsou od loňského května majetkem města, které celý areál odkoupilo za zhruba 115 milionů korun, a klub tím tehdy zachránilo před bankrotem. Nákup Bazalů měl řadu kritiků a na zastupitelstvu se ho podařilo prosadit až při opakovaném hlasování.

"Mám za to, že ve vztahu k celkové investici, kterou osobně považuji i s ohledem na územní plán města za dobrou, bude ta částka, kterou budeme muset investovat teď na toho půl roku, skutečně marginální," míní Petřík. Podle primátora Petra Kajnara (zvolen za ČSSD) město nese náklady na hlavní sportovní infrastrukturu i u jiných sportů, například hokeje. "Je to součást toho, co město plní vůči sportu," řekl Kajnar.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články