Volejbalový magazín

United hravě přehráli Aston Villu, nad City vedou o pět bodů

Londýn - Fotbalisté Manchesteru United zvítězili doma nad Aston Villou 4:0 a před Manchesterem City si čtyři kola před koncem udrželi v čele anglické ligy pětibodový náskok. Dvěma góly se o vítězství zasloužil nejlepší střelec týmu Alexe Fergusona Wayne Rooney, další přidali Welbeck s Nanim.

Radost hráčů United
zdroj: ISIFA

Manchesteru pomohla k vedení podobně jako před týdnem proti Queens Parku kontroverzní Rooneyho penalta. Shodně jako v předchozím domácím duelu United totiž rozhodčí skočili na výrazně nafilmovaný pád bývalému záložníkovi Aston Villy Ashleymu Youngovi. Ten se hned v osmé minutě zápasu teatrálně vrhnul na zem na začátku vápna soupeře a neférově pro svůj tým zařídil výhodu.

Dvě minuty před přestávkou zužitkoval přihrávku Evry napříč pokutovým územím Welbeck a třetí branku zápasu vstřelil znovu Rooney. Se 24 góly ztrácí na lídra tabulky střelců Robina van Persieho z Arsenalu tři zásahy. V nastavení pak uzavřel skóre zblízka střídající Portugalec Luis Nani.