Je nám líto, video expirovalo.

Ujfaluši: Můj konec v reprezentaci je nezvratný a definitivní

Praha - Fotbalový obránce Tomáš Ujfaluši neplánuje, že by se někdy vrátil do národního týmu, a jeho rozhodnutí uzavřít reprezentační kariéru je nezvratné. Jednatřicetiletý hráč Atlétika Madrid to řekl v rámci dnešní tiskové konference Fotbal pro rozvoj. Ujfaluši je dlouhodobým patronem tohoto charitativního projektu, který má za cíl pomáhat mladým keňským fotbalistům. "Je to definitivní, to rozhodnutí už měnit nebudu," řekl Ujfaluši.

Ujfaluši zopakoval, že se už v dresu české reprezentace neobjeví. Někdejší kapitán národního týmu uzavřel svoji reprezentační kariéru v souvislosti s aférou vyvolanou večírkem v jednom z pražských barů po prohraném utkání kvalifikace MS se Slovenskem. Výkonný výbor svazu jej spolu s jeho spoluhráči Milanem Barošem, Markem Matějovským, Martinem Feninem, Radoslavem Kováčem a Václavem Svěrkošem poté vyřadil z týmu.

Ujfalušimu prý nejvíc vadil způsob, jakým výkonný výbor trestal. "Reagovali na nějaký článek v bulváru, a aniž by se nás na něco zeptali, suspendovali nás. To se mi nelíbilo," uvedl Ujfaluši. K návratu jej prý už nemůže přesvědčit nic. Ani změny ve vedení svazu či žádost nového reprezentačního trenéra. "Jednou jsem se rozhodl a už to měnit nebudu," zdůraznil Ujfaluši.

Je nám líto, video expirovalo.
Reakce Tomáše Ujfalušiho

Na reprezentaci prý Ujfaluši nezanevřel

O konci v reprezentaci se prý rozhodl úplně sám, s žádným ze spoluhráčů z reprezentace o tom nediskutoval. Věc probíral jen se svým otcem. Na druhou stranu doufá, že se do reprezentace vrátí zbývajících pět hráčů, kteří byli vyřazeni společně s ním. "Doufám, že to tak bude, protože ti kluci nároďáku můžou hodně pomoci. Byla by škoda nevyužít tu šanci, kterou pořád nároďák na mistrovství má, byť se zmenšila. Ale pořád to není ztracené," líčil Ujfaluši. S jeho absencí se národní tým prý vyrovná. "Na moji pozici tam jsou šikovní a hlavně hodně perspektivní kluci. Třeba Honza Šimůnek už vyhrál německou ligu, dobře hraje i Suchý ve Slavii," připomněl rodák z Rýmařova. 

Tomáš Ujfaluši:

"Kluky budu sledovat pořád, stejně jako jsem se díval na jejich zápas s Maltou. Budu jim fandit, jsem vlastenec. Ale až se budu na zápasy dívat, nohy mi už cukat nebudou."

Rozloučení s reprezentací mu prý může pomoci prodloužit jeho kariéru na klubové úrovni. Síly, které při reprezentačních srazech věnoval národnímu týmu, nyní pošetří ve prospěch Atlétika Madrid, kde letos dokončil svou první sezonu. "V klubu jsou rádi, že jsem v nároďáku skončil. Místo toho, abych jezdil na srazy, teď budu mít místo soustředění třeba dva nebo tři dny volna, což mi jenom prospěje," uvedl Ujfaluši.

Zdroj
ČTK, ČT24

Hlavní zprávy