Následuje
TCL Gól týdne

UEFA zvýšila odměny za ME, kvalifikanti si rozdělí 301 milionů eur

Paříž - Evropská fotbalová unie UEFA zvýšila finanční odměny za účast na mistrovství Evropy, které příští rok bude hostit Francie. Kvalifikované reprezentace, mezi kterými je i český tým, si mezi sebe rozdělí 301 milionů eur (asi osm miliard korun). Na šampionátu před čtyřmi lety činily celkové prémie 196 milionů.

Ilustrační foto
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst

Za vysokým nárůstem odměn, který na zasedání v Paříži před losem mistrovství Evropy schválil výkonný výbor UEFA, je zejména rozšíření turnaje z 16 na 24 týmů.

Samotná účast na mistrovství vynese svazům osm milionů eur, další milion dostanou v základní skupině za výhru a půl milionu za remízu. Postup do osmifinále je ohodnocen částkou 1,5 milionu, čtvrtfinále dalšími 2,5 milionu a semifinále čtyřmi miliony.

Vítěz šampionátu obdrží bonus osm milionů eur a poražený finalista pět milionů. Kdyby tedy mistr Evropy vyhrál všechny zápasy ve skupině, přijde si celkem na 27 milionů eur (více než 729 milionů korun). Na Euru v roce 2012 mohl vydělat maximálně 23,5 milionu.

Česká reprezentace na předchozím šampionátu v Polsku a na Ukrajině postoupila do čtvrtfinále, což jí tehdy vyneslo 12 milionů eur.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy