Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Hokej v 10 minutách

UEFA příští týden odloží Euro na rok 2021, píše L'Equipe

Letní fotbalové mistrovství Evropy bude podle francouzského listu L'Equipe kvůli pandemii koronaviru odloženo na rok 2021. UEFA definitivně rozhodne v úterý, kdy vše projedná se všemi 55 členy. Jednání se uskuteční formou videokonference a řešit se bude i budoucnost domácích i evropských soutěží. Při odkladu ME by přicházelo v úvahu, že by se soutěže dohrály v létě.

Aleksander Čeferin
zdroj: ČTK/AP autor: Gregorio Borgia

Kvůli šíření koronaviru se tento týden odehrály osmifinálové odvety Ligy mistrů Valencia - Atalanta a PSG - Dortmund bez diváků. Příští týden se takto mají uskutečnit i zápasy Barcelona - Neapol a Bayern Mnichov - Chelsea.

Naopak nedojde na souboje Manchester City - Real Madrid a Juventus Turín - Lyon. Real i Juventus totiž musí do karantény. Jeden z basketbalistů "Bílého baletu" měl pozitivní test na koronavirus a to samé se přihodilo i fotbalovému obránci Juventusu Danielu Ruganimu. V karanténě je rovněž Inter Milán, který v neděli s turínským celkem hrál.

Dnešní úvodní osmifinále Evropské ligy Inter - Getafe stejně jako souboj Sevilla - AS Řím UEFA ve středu odložila. Bez diváků se uskuteční klání Olympiakos - Wolverhampton a Linec - Manchester United. Naopak příští týden v Basileji se nesmí hrát ani za zavřenými dveřmi odveta mezi domácím týmem a Frankfurtem.

Onemocnění COVID-19 významně narušilo také chod domácích soutěží po celé Evropě. Ve francouzské a německé soutěži se bude pokračovat bez diváků, ve Španělsku se následující dvě kola neuskuteční a v Itálii se nesmí hrát minimálně do 3. dubna. Podle deníku The Times se před prázdným hledištěm začne hrát i anglická Premier League.

V České republice Ligová fotbalová asociace až do odvolání nouzového stavu odložila veškerá střetnutí první a druhé ligy.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články