Následuje
Panorama

UEFA má tři varianty návratu Sionu do Evropské ligy

Nyon (Švýcarsko) - Evropská fotbalová unie UEFA na žádost civilního soudu ve švýcarském kantonu Vaud nastínila tři možné scénáře případného návratu FC Sion do Evropské ligy, odkud ho vyřadila kvůli údajně neoprávněnému nasazení některých hráčů v předkole proti Celtiku Glasgow. Právě skotský klub nahradil Sion v základní skupině EL a už odehrál dva zápasy. Ve skupině jsou ještě Atlético Madrid, Udine a Rennes.

Fotbal
zdroj: Isifa

První možností je, že dosavadní výsledky budou anulovány a Sion se připojí ke zbylým čtyřem týmům. Během prosince pak mužstva odehrají s každým soupeřem pouze jeden zápas.

Při druhé variantě by zůstaly dosavadní výsledky v platnosti a po připojení Sionu by se pokračovalo současným systémem doma - venku. Boje ve skupině by pak skončily v únoru.

Třetí možností by pak bylo, že by se Sion do základní skupiny nevracel, ale dostal by šanci odehrát play-off proti týmu z třetího místa ve skupině Ligy mistrů o postup do další fáze EL.

Sion se odvolal proti vyřazení z Evropské ligy k civilnímu soudu, jenž mu dal za pravdu a nařídil UEFA, aby klub do druhé nejvýznamnější pohárové soutěže vrátila. Evropská i světová federace FIFA sice zakazují týmům obracet se se sportovnímu záležitostmi na civilní soudy, protože však UEFA sídlí ve stejném kantonu jako příslušný soudní tribunál, nechce riskovat případnou soudní při, pokud by výzvu soudu ignorovala.

Podle UEFA musí jeden ze scénářů schválit i kluby, kterých se to týká. "Mohou to však přijmout pouze po rozhodnutí sportovní arbitráže (CAS), která, jak jsme všichni odsouhlasili, je jako jediná kompetentní v záležitostech Evropské ligy," uvedla evropská unie s tím, že případ může jít k CAS pouze se souhlasem Sionu. To se zatím nestalo.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy