Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
EURO 2020

UEFA má kvůli ukrajinským stadionům pro ME náhradní plán

Tel Aviv - Evropská fotbalová unie má v souvislosti s mistrovstvím Evropy 2012 krizový scénář, podle nějž by se šampionát hrál pouze v šesti městech místo plánovaných osmi. UEFA tak reaguje na zpoždění, které každým dnem nabírají stavby stadionů v Kyjevě a Lvově. Zatímco v Polsku, kde bude turnaj hostit Varšava, Gdaňsk, Vratislav a Poznaň, je situace se stadiony relativně stabilizovaná, Ukrajina má velké problémy.

Náměstek předsedy ukrajinské vlády zodpovědný právě za Euro 2012 Borys Kolesnikov v úterý uvedl, že nejvíce ohrožen je stadion v Kyjevě, na němž se má hrát finále. Velké zpoždění hlásí také ze Lvova, kde se začátkem března práce kvůli sporům mezi generálním dodavatelem a investorem zastavily. Dalšími městy jsou Doněck a Charkov.

"Nejlepší by bylo strhnout kyjevský stadion a postavit nový. Ale to už teď není možné," uvedl Kolesnikov, podle nějž by se teoreticky dalo zpoždění výstavby při mimořádně zrychleném tempu dohnat v září.

Evropská unie se už nicméně připravuje na to, že by byly problémové stadiony z programu šampionátu vyřazeny. Před dnešním začátkem každoročního kongresu UEFA v Tel Avivu to uvedl Martin Kallen, jenž je za šampionát zodpovědný. "Pečlivě sledujeme, co se na Ukrajině děje. Ujistili nás, že problémy vyřeší včas. Bylo by ale bláznivé nemít připravený náhradní plán, pokud by byl potřeba," řekl jeden z členů výkonného výboru UEFA.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy