Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
M ČR v bleskovém šachu 2019

UEFA hodlá zmírnit pravidla o zákazu politických stanovisek

Ženeva – Evropská fotbalová unie UEFA se chystá upravit předpisy, které fanouškům zakazují vyjadřovat politické názory během zápasů. Vedení asociace o tom informovalo krátce poté, co mezinárodní federace FIFA v pondělí potrestala všechny čtyři svazy z Britských ostrovů za to, že se při zápasech kvalifikace mistrovství světa objevily na jejich stadionech symboly vlčího máku jako připomínka válečných veteránů. 

Ilustrační foto
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst

UEFA naopak hodlá toto pravidlo zmírnit, aby ho uvedla do souladu s právem na svobodu vyjadřování. Vytvoří proto pracovní skupinu, která se bude zabývat příslušnými změnami v disciplinárním řádu.

Evropské fotbalové funkcionáře k tomu vedl i případ Barcelony, která stáhla odvolání ke sportovní arbitráži CAS proti dvěma pokutám za separatistické katalánské vlajky v hledišti. Podle asociace klub uznal, že disciplinární komise nemohla vzhledem k současným regulím jednat jinak.

"Pravidla nejsou vytesaná do kamene. Měla by odpovídat společnosti, v které žijeme," uvedla UEFA. Předseda disciplinární komise FIFA Claudio Sulser během pondělí uvedl, že "jeho" organizace musí přistupovat k politickým a náboženským symbolikám 211 členských zemí neutrálním způsobem. "Stadion je prostorem pro sport a pro nic jiného," řekl Sulser.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy