Olympiáda dětí a mládeže 2024

Udine vyhrálo v Lecce a šance na záchranu žije. Barák přihrával a Fiorentina vyhrála

Sedm a dost. Po tolika zápasech se fotbalisté Udine dočkali výhry v italské lize, v níž porazili Lecce na jeho stadionu 2:0 a dvě kola před koncem soutěže unikli ze sestupového pásma. Výhru Fiorentiny nad Monzou 2:1 režíroval přihrávkami na oba góly český reprezentant Antonín Barák.

Antonín Barák v dresu Fiorentiny
zdroj: Reuters autor: Jennifer Lorenzini

Dvouměsíční čekání na výhru ukončil tým kouče Fabia Cannavara díky gólu, který dal v 36. minutě hlavou dvoumetrový útočník Lorenzo Lucca. Třiadvacetiletý hráč hostující z druholigové Pisy si připsal osmou branku v soutěži a je nejlepším střelcem Udine.

Teprve pátou výhru hostů v sezoně pojistil pět minut před koncem srbský záložník Lazar Samardžič. Od sestupových pozic dělí Udine pouze bod.

Italská fotbalová liga – 36. kolo:

Lecce – Udine 0:2 (36. Lucca, 85. Samardžič), Fiorentina  Monza 2:1 (32. N. González, 78. Melo  9. Djurič).