Následuje
Panorama

Tým Nike s Haškem a Bílkem triumfoval na turnaji internacionálů

Praha - Tým Nike vyhrál patnáctý ročník vánočního turnaje fotbalových internacionálů v Edenu a obhájil loňské prvenství. Celek složený hlavně z bývalých hráčů Sparty, jehož barvy oblékli také předseda ČMFS Ivan Hašek a kouč české reprezentace Michal Bílek, deklasoval ve finále Duklu Praha 10:1. Haškův tým hned na úvod turnaje v souboji dvou největších favoritů podlehl Slavii těsně 3:4, ale od té doby už neztratil ani bod. To vršovický celek stejně jako před rokem nezvládl semifinále. Letos ho vyřadila Dukla, která po deseti letech dosáhla na medailovou příčku.

V dresu Nike se sešla opravdová fotbalová elita - vedle Haška s Bílkem se fanouškům představil také současný kouč Sparty Jozef Chovanec. "Rozhodně bych netvrdil, že nejde o výsledek. Teď, když už nikdo nehrajeme závodně, si chceme dokázat, že to ještě umíme. Všichni jedou naplno," řekl Hašek, který se blýskl několika pěknými akcemi. "Jsem ve strašidelné kondici, ale není to moc vidět, protože rychle střídám," dodal.

"Už jsme si to zasloužili. Je to bomba, Slavia je tady s úplně nejmladším mančaftem. Všeobecně se hrálo o druhé místo a my porazili největšího favorita. Aspoň jsme takhle na úrovni starých gard připomněli, že jsme kdysi byli největší klub u nás," řekl Ladislav Vízek.

Slávii citelně scházel Šmicer. Musel na hory

V rozhodujících bojích chyběl fotbalistům z Edenu nováček turnaje Vladimír Šmicer, Vízkův zeť. Nynější reprezentační manažer odehrál jen duely ve skupině, potom spěchal za rodinou na hory. Slávisté připustili, že jim Šmicer, který v průběhu podzimu uzavřel bohatou hráčskou kariéru, v semifinále hodně scházel. "Dával góly, dobře se pohyboval. Přece jen je na tom věkově trošku jinak než ostatní," řekl současný kouč Českých Budějovic Jaroslav Šilhavý.

Ivan Hašek:

"Myslím si, že ten turnaj má neustále stoupající úroveň, omlazuje se, akorát my trošku stárneme."

V závěrečném duelu bylo brzy jasné, že tým Nike promění svoji třetí finálovou účast ve třetí triumf. Diváci se dočkali i zajímavosti - v útoku vítěze "řádil" bývalý gólman národního týmu Petr Kouba, který poslal favorita do vedení chytrým obloučkem a pak zvýšil na 3:0. Nakonec mu ale primát pro nejlepšího kanonýra turnaje těsně unikl, nejpřesnější mušku měl - stejně jako loni - Horst Siegl, který dal tentokrát šest gólů.

Zdroj
ČT24, ČTK

Hlavní zprávy