Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
a EURO s Petrem Ševčíkem

Tvrdík si ve Slavii polepšil, po Šimáněm převzal post předsedy představenstva

Praha – Majoritní vlastník Slavie, společnost CEFC, odtajnil jméno nového předsedy představenstva, který nahradí Jiřího Šimáněho, jenž na post rezignoval. Stal se jím Jaroslav Tvrdík, jenž byl dosud místopředsedou klubu a zároveň plní roli zástupce CEFC pro Evropu.

Jaroslav Tvrdík
zdroj: ČTK autor: Kateřina Šulová

Šimáně vedl Slavii od loňského října. V pondělí však překvapivě rezignoval a za důvod označil rozdílné názory na řízení a komunikaci klubu i to, že necítí respekt ke své pozici. Oba akcionáři se ve středu sešli a vydali prohlášení, z něhož vyplývá, že Číňané nově budou vlastnit dvě třetiny Slavie, zatímco Šimáněho podíl klesne ze 40 na 33 procent.

O pár hodin později pak CEFC oznámil jmenování nového předsedy. "Na základě dohody představitelů společností CEFC a Fly Sport Investments s.r.o. (Šimáněho firma) společnost CEFC nominovala Jaroslava Tvrdíka na pozici předsedy představenstva SK Slavia Praha," stojí v prohlášení CEFC.

Sedmačtyřicetiletý Tvrdík kromě působení ve vládě Miloše Zemana byl také ředitelem Českých aerolinií. Od roku 2012 je předsedou Smíšené česko-čínské komory vzájemné spolupráce.

Dosud figuroval také v dozorčí radě firmy Pivovary Lobkowicz Group a.s. a v představenstvu společnosti Příkopy Property Development a.s.. V obou těchto funkcích podle prohlášení končí, aby se mohl naplno věnovat Slavii.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy