Následuje
Buly

Tvrdá rána pro Černého. Vaz v koleni má přetržený a v sezoně už si nezahraje

Boj o prosazení se v dresu Ajaxu pro něj v této sezoně skončil. Vyšetření u českého reprezentanta do 21 let potvrdilo, že si ve středečním pohárovém utkání přetrhl přední zkřížený vaz v koleni. Nyní ho čeká operace, kterou bude následovat několikaměsíční rekonvalescence a do probíhajícího ročníku tak už nezasáhne.

Václav Černý v dresu Ajaxu (vlevo)
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst

Dvacetiletý záložník a jeden z největších českých talentů posledních let se musí vyrovnat s těžkou ránou. Znovu se totiž dostával do formy, v poháru proti De Dijku dokonce nastoupil v základní sestavě a gólem se podílel na výhře 4:1.

Jenže po hodině hry se Černému na umělém povrchu při kličce podlomilo koleno a s velkými bolestmi byl odnesen ze hřiště na nosítkách. Hned po utkání Ajax vydal informaci, že zřejmě půjde o vážné poranění kolena, což vyšetření potvrdilo.

"Jak jsme očekávali, rozsáhlá vyšetření potvrdila, že si Václav Černý přetrhl přední zkřížený vaz v pravém koleni a v důsledku toho pro něj končí sezona," uvedl Ajax.

Odchovanec Příbrami je v Ajaxu od roku 2015 a za první tým zatím odehrál 26 zápasů a vstřelil čtyři branky. Momentálně je kapitánem a hlavní oporou národního týmu do 21 let.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy