Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
FK Dukla Praha - FC Slavoj Vyšehrad

Turnaj mladých fotbalistů se kvůli prasečí chřipce nedohraje

Mexiko - Obavy z epidemie prasečí chřipky zasáhly i sport. Byl kvůli nim zrušen rozehraný šampionát fotbalistů Severní a Střední Ameriky do 17 let, který přitom dospěl už do semifinále. Turnaj se konal v hlavním městě Mexika, které epidemie postihla nejvíce. Semifinálové zápasy juniorského fotbalového šampionátu se měly hrát už ve středu, ale hráči Kostariky, Hondurasu, Mexika a Spojených států se urychleně sbalili a odjeli domů. Podobný osud možná potká i červencové mistrovství světa juniorských volejbalistek v Mexiku.

Obavy se dotkly i klubových soutěží. Už o uplynulém víkendu se tři vrcholové zápasy v mexické metropoli hrály před prázdnými tribunami, teď se vedení konfederace CONCACAF rozhodlo odložit i finálový zápas své Ligy mistrů mezi mexickými kluby Cruz Azul a Atlante na 12. května.

Obavy z epidemie zákeřné nemoci má i mezinárodní volejbalová federace FIVB, protože světový šampionát juniorek se má 16. až 25. července odehrát v mexických městech Mexicali a Tijuana. "Situaci v Mexiku pečlivě sledujeme a analyzujeme možné dopady," uvedl viceprezident FIVB Theofanis Tsiokris. Ve hře je podle něj přesunutí šampionátu jinam, jeho odložení i kompletní odřeknutí. O účast na turnaji budou ještě bojovat v květnové kvalifikaci i české juniorky.


Obavy pociťují i stolní tenisté

Obavy z nemoci provázejí také mistrovství světa stolních tenistů v Jokohamě s českou účastí. Dva hráči, kteří přiletěli do dějiště turnaje z rizikových oblastí, byli hned na letišti umístěni do karantény a podrobeni testům, které byly negativní. Oba nejmenovaní stolní tenisté mohou podle oznámení organizátorů na šampionátu nastoupit. Podle federace ITTF by měli vyšetření podstoupit všichni účastníci turnaje z ohrožených oblastí.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy