58. Rally Šumava Klatovy

Turín třemi trefami v závěru otočil dohrávku se Sassuolem

Poslední patnáctiminutovka patřila Turínu. FC otočil v závěrečné čtvrthodině zápas se Sassuolem a po výhře 3:2, o níž rozhodl ve druhé minutě nastavení svou druhou trefou Simone Zaza, se v tabulce italské ligy odpoutali ze sestupové zóny. Navíc oproti soupeřům za sebou odehráli o zápas méně kvůli nucené koronavirové pauze z konce února.

Simone Zaza vyskočil na míč jako zajíc a skóroval v utkání se Sassuolem
zdroj: ČTK/AP

Do dohrávky 24. kola vstoupili v Turíně lépe hosté a po dvou brankách Domenica Berardiho vedli ve 38. minutě 2:0. Další šance už ale Sassuolo neproměnilo a domácí je v druhém poločase potrestali. Zaza se poprvé trefil v 77. minutě jen pět minut poté, co přišel na hřiště jako střídající hráč. Deset minut nato se o vyrovnání postaral Rolando Mandragora a Zaza v nastavení obrat završil.

Turín zvítězil po dvou porážkách a na 17. místě má náskok jednoho bodu na sestupové příčky. Sassuolo zůstalo osmé a promarnilo šanci přiblížit se pohárovým místům. Od šestého AS Řím ho dělí jedenáct bodů.