Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
I. kvalifikace na Velkou pardubickou

Trpišovský: Nechtěl jsem Salcburk, přál si anglický tým nebo Inter. Takže průměrná spokojenost

Slavisté se v osmifinále Evropské ligy postaví proti top soupeři, kterého si dlouho přáli. V cestě jim bude stát Sevilla, s pěti prvenstvími nejúspěšnější celek v historii soutěže, za nějž chytá reprezentační jednička Tomáš Vaclík. Přestože jde o zvučné jméno, neskrývali z losu někteří mírné zklamání. Nejvíce si totiž přáli anglické mužstvo.

Jindřich Trpišovský
zdroj: ČTK autor: Kateřina Šulová

"Jsem zklamaný strašně, že to není Krasnodar," vtipkoval trenér Jindřich Trpišovský. "Jsme rádi, že jsme se vyhnuli některým týmům, které jsme si nepřáli. Řeknu upřímně, že osobně jsem si nepřál Salcburk, protože jsme s nimi byli na kempu a viděl jsem je každý den a je to skvělý tým a bylo by to strašně složité," přiznal.

"Myslím si, že je to taková průměrná spokojenost. Strašně jsem si přál anglické týmy a Inter Milán. Samozřejmě ale Sevilla je velký tým," dodal bývalý trenér Žižkova a Liberce.

Rozpačité pocity měl i obránce Vladimír Coufal, který v odvetě na hřišti Genku vstřelil vyrovnávací gól. "Už asi šest let, co hraju Evropskou ligu, si přeju na Ostrovy, ještě jsem se tam nepodíval. Už nevím, asi budu muset někoho zastřelit v tom losování, abych se tam podíval," prohlásil Coufal.

Je nám líto, video expirovalo.
Dalším soupeřem Slavie v EL bude Sevilla s Vaclíkem

V osudí byl Arsenal s gólmanem Petrem Čechem nebo Chelsea. Nakonec padla volba na jedno ze tří španělských mužstev.

"Je to jedna z mála zemí, se kterou jsem v Evropě ještě nehrál. Hráli jsme s rozličnými týmy od severu až po jih, ale Anglie chyběla nám trenérům a Španělsko byla druhá země," řekl Trpišovský.

"Pro mě je to první zkušenost se španělským fotbalem. Ani si nevybavuji, že bychom hráli nějaké přípravné utkání se španělským týmem na kempech. Vždycky si pamatuju Milana Baroše, který při losu v Liberci říkal: 'Hlavně ne Španěly, to je devadesát minut bez balonu'," zavzpomínal slávistický kouč.

Trpišovský nevěří, že by Sevilla, která v aktuální sezoně v Evropské lize v předkole vyřadila i Olomouc, přistoupila k souboji lehkovážně.

"Podcenění asi žádné nebude po tom, co je honila Olomouc v těch zápasech. Mají zkušenost s českým fotbalem. Je tam Tomáš Vaclík, kterého náš trenér gólmanů trénoval, já jsem ho také zažil. Ten určitě upozorní, že máme dobré hráče, protože je s nimi v nároďáku. Myslím si, že tady v té šestnáctce už nikdo nikoho nepodcení," zamyslel se Trpišovský.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy