Trnava ztratila třígólové vedení, ale slovenský pohár nakonec pod Ščasným vyhrála

Fotbalisté Trnavy s českým trenérem Michalem Ščasným a brankářem Petrem Bolkem získali Slovenský pohár. Finále s Žilinou rozhodl až penaltový rozstřel, neboť Trnava v druhém poločase přišla o tříbrankový náskok.

Radost fotbalistů Trnavy
zdroj: REUTERS autor: Radovan Stoklasa

Krátce po přestávce vedli trnavští hráči už 3:0, Žilina ale dokázala během 20 minut vyrovnat. Po dvou gólech vstřelili trnavský záložník Kire Markoski a žilinský útočník Filip Balaj, stav 3:3 pak už vydržel až do konce prodloužení.

Při penaltách byli všichni trnavští střelci neomylní, zatímco ze tří žilinských uspěl jen jeden. Místo Bolka se na rozstřel postavil do branky Dobrivoj Rusov a dva pokusy zneškodnil.

Trnava, která v lize hraje jen ve skupině o udržení, vyhrála pohár pošesté. Čtyřikrát se jí to podařilo ještě ve federální éře, naposledy pak v roce 1998. Žilina z osmi finálových účastí uspěla jen v roce 2012.