Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Litva - Česko

Třinec projde další vlnou testování, sezona se prodlouží

Kvůli třem odloženým zápasům druholigového Třince se domácí fotbalová sezona prodlouží o tři dny. Změnu termínové listiny schválil Ligový výbor Ligové fotbalové asociace. Podmínkou jsou negativní výsledky členů při testování na koronavirus.

Utkání Třinec - Hradec Králové
zdroj: ČTK autor: Sznapka Petr

Pokud se v Třinci neobjeví další pozitivní nález, může tým sehrát utkání 27. kola druhé ligy v Ústí nad Labem v původním nedělním termínu. Odložený zápas s Vítkovicemi by absolvoval 2. července, duel s Pardubicemi 8. července a utkání proti Vlašimi 17. července. V tom případě se posune také poslední páté kolo prvoligové skupiny o záchranu ze 7. na 12. července.

Úvodní zápasy baráže o nejvyšší soutěž Ligová fotbalová asociace nově naplánovala na 18. a 19. července a odvety na 21. a 22 července. Posunuty jsou i termíny tří závěrečných kol druhé ligy.

Kontrolní testy sice u Slezanů minulý týden dopadly negativně, ale hráč, v jehož rodině se nákaza vyskytla, absolvoval odběry samostatně a jeho výsledek byl pozitivní. Hygienická stanice Moravskoslezského kvůli tomu třinecký tým poslala do čtrnáctidenní karantény, která původně měla skončit až 1. července.

Pokud by sobotní testování odhalilo další pozitivní případ v mužstvu Třince, bylo by utkání v Ústí odloženo a Ligový výbor by o dalších krocích rozhodl na dalším zasedání ve středu 1. července. V první a druhé lize, které po březnovém přerušení soutěží kvůli pandemii v květnu znovu zahájily sezonu, se objevily tři případy covidu-19.

Po jednom pozitivním hráči měli před restartem nejvyšší soutěže v Mladé Boleslavi a mistrovské Slavii. Identitu nakažených LFA ani kluby nezveřejňují.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy