Kvalifikace o Euroligu žen 2024/2025

Třígólové vedení málem nestačilo. Real vyhrál nad Alavésem těsně 3:2

Vedení 3:0 a pak ještě velké drama. Real Madrid v dohrávce sedmého kola španělské ligy porazil 3:2 Alavés.

Kylian Mbappé
zdroj: Reuters autor: Violeta Santos Moura

Real poslal do vedení už po 55 sekundách Lucas Vázquez a ve 40. minutě zvýšil pátým gólem v sezoně Kylian Mbappé. Chvíli po přestávce přidal třetí branku Rodrygo a vypadalo to, že trenér Carlo Ancelotti si při 300. utkání na lavičce madridského celku připíše pohodlné vítězství.

Jenže Real musel nakonec o výhru ještě zabojovat, protože Alavés dvěma góly v závěru snížil. V 85. minutě se prosadil Carlos Benavídez a dvě minuty nato Kike García. Vyrovnat už ale hosté nedokázali.

Real, který za týden čeká madridské derby s Atléticem, si připsal čtvrté vítězství za sebou a v tabulce má na druhém místě 17 bodů. Na vedoucí Barcelonu, která má k dobru středeční utkání s Getafe, ztrácí jeden bod.

Výsledky 7. kola španělské fotbalové ligy

FC Sevilla – Valladolid 2:1 (45. vlastní Torres, 85. Ejuke – 56. Pérez), Valencie – Pamplona 0:0, Real Madrid – Alavés 3:2 (1. Vázquez, 40. Mbappé, 48. Rodrygo – 85. Benavídez, 87. K. García).