Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Maximum pro zdraví

Trestně stíhaný Pelta odstoupil také z funkce místopředsedy ČOV

Praha - Miroslav Pelta, který už dříve odstoupil z pozice šéfa českého fotbalu, ohlásil rezignaci na funkci místopředsedy Českého olympijského výboru po jednání s předsedou Jiřím Kejvalem. Výkonný výbor ČOV už v červnu vyzval Peltu, který je trestně stíhán v dotační kauze, aby z funkce odstoupil.

Miroslav Pelta
zdroj: ČTK autor: Vít Šimánek

Pelta čelí obvinění z ovlivňování dotací na sport z ministerstva školství. Měsíc strávil ve vazbě, odkud byl propuštěn na začátku června a je vyšetřován na svobodě. Z vazby rezignoval na funkci předsedy fotbalové asociace poté, co na valné hromadě FAČR nebyl zvolen jeho nástupce a Pelta nadále zůstal v jejím čele.

Místopředsedou ČOV byl Pelta zvolen loni v říjnu. Stejnou funkci nadále zastává v České unii sportu a šéfuje fotbalovému klubu v Jablonci, i když oficiálně v jeho vedení žádný post nezastává.

Dvaapadesátiletý Pelta čelí spolu s odvolanou náměstkyní ministerstva školství Simonou Kratochvílovou obvinění ze zmanipulování sportovních dotací. Obviněna je i FAČR jako právnická osoba. Pelta si podle policistů zmanipulovanými dotacemi upevňoval vliv a získával sponzory pro jablonecký klub.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy