Následuje
Litva - Česko

Trest pro Drobisze platí, Kubíček je omilostněn

Praha – Odvolací a revizní komise Fotbalové asociace České republiky potvrdila trest pro olomouckého brankáře Petra Drobisze v korupční kauze z května 2009. Pětatřicetiletý gólman, který měl před dvěma lety při duelu posledního ligového kola údajně předat hráčům Bohemians Praha úplatek 300 tisíc korun, tak neuspěl s odvoláním proti verdiktu disciplinární komise a definitivně nesmí hrát 18 měsíců. ORK naopak zrušila trest bývalému sportovnímu řediteli Sigmy Jiřímu Kubíčkovi.

Petr Drobisz
zdroj: ČTK

"Komise se ztotožnila se závěry disciplinární komise, že ke korupčnímu jednání došlo. Tuto skutečnost má ORK v mezích skutkových zjištění orgánů FAČR za prokázanou, a tím tedy za zcela uzavřenou. Z tohoto důvodu bylo odvolání hráče Drobisze zamítnuto," uvedla v prohlášení předsedkyně ORK Markéta Haindlová. Pro zkušeného brankáře může potvrzení trestu znamenat konec kariéry, na fotbalové půdě je dnešní verdikt definitivní.

Naopak Jiří Kubíček, který původně dostal zákaz vykonávat jakoukoliv funkci ve fotbale, byl dnes omilostněn. "ORK neshledala, že by se disciplinárně provinil. Z hlediska ORK naopak přispěl k odhalení korupčního jednání ve fotbale, byť tak mohl učinit dříve," uvedla Haindlová.

Olomoucký okresní soud v úterý čtyři aktéry korupční kauzy zprostil obžaloby. Státní zástupce vedle Drobisze původně obžaloval tehdejší hráče Bohemians Praha Miroslava Obermajera, Davida Zoubka a prezidenta střížkovského klubu Karla Kapra. Soud neměl dostatek jednoznačných důkazů. Fotbalová disciplinárka nicméně své stanovisko nezmění.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy