Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Globální lakrosová vesnice

Trenéři mi vrací hráče zanedbané a nekomunikují, stěžuje si Mourinho

Londýn - Kouči Chelsea Josému Mourinhovi vadí nedostatečná komunikace s trenéry národních týmů, kteří mu často vrací fotbalisty zraněné. Mourinho proto nabádá k lepšímu dialogu mezi kluby a reprezentacemi. "Bolí to, když pustíte hráče v dobré kondici a vrátí se vám ve špatném stavu. Nic s tím nemůžete udělat," konstatoval jednapadesátiletý Portugalec.

José Mourinho
zdroj: ČTK/AP autor: Kirsty Wigglesworth

Nejlepší střelec Chelsea Diego Costa, který v posledních týdnech bojuje se svalovým zraněním, odehrál za Španělsko dva zápasy evropské kvalifikace, ale za "Blues" nemohl v sobotu nastoupit v anglické lize proti Crystal Palace a v úterý bude absentovat i proti Mariboru v Lize mistrů.

"Ze všech národních týmů jsem měl jediný telefonát s (trenérem Anglie) Royem Hodgsonem. Pouze on mě osobně kontaktoval, máme spolu korektní vztah," řekl Mourinho. Vedle Costy se do Londýna vrátili se zdravotními problémy také Němec André Schürrle, Brazilec Ramires či Nigerijec John Obi Mikel. Všichni čtyři zřejmě zmeškají minimálně duel s Mariborem.

"Nejsou žádné zákony k ochraně hráčů. Je to o mentalitě národních týmů a jejich trenérů. Záleží na každém jednotlivci, zda bude s hráči zacházet správně, nebo sobecky," prohlásil Mourinho. "Neříkám hráčům, aby nikam nejezdili nebo předstírali, že jsou zranění. Chceme, aby naši fotbalisté byli úspěšní v reprezentacích, ale tohle je problém, který není v našich rukou," doplnil kouč Chelsea.

Příkladnou komunikaci prý měl s bývalým koučem Chorvatska Igorem Štimacem, když v Realu Madrid trénoval Luku Modriče. "Míval jsem s ním tři telefonáty týdně," vzpomínal Mourinho. "Doufám, že pokud se do dvaceti let stanu reprezentačním trenérem, budu mít dobré podmínky, abych se mohl chovat správně ke klubům," dodal rodák ze Setúbalu.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy