Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Cyklistika ČR 2024

Trenér PSG ke konci Messiho: Bylo mi ctí trénovat nejlepšího hráče historie

Lionel Messi odehraje v sobotu proti Clermontu poslední utkání za fotbalisty Paris St. Germain. Řekl to trenér klubu Christophe Galtier.

Lionel Messi
zdroj: Reuters

Podle spekulací médií by pětatřicetiletý mistr světa mohl odejít za lukrativním angažmá do Saúdské Arábie, vyloučen není ani návrat do Barcelony.

"Měl jsem tu čest trénovat nejlepšího fotbalistu všech dob. Tohle bude jeho poslední utkání v Parku princů. Doufám, že se dočká co nejvřelejšího přijetí," prohlásil Galtier, který se PSG ujal před touto sezonou.

"V této sezoně byl důležitou součástí týmu, pořád byl k dispozici. Nemyslím si, že jakékoli komentáře nebo kritika vůči němu jsou oprávněné. Vždycky tu byl pro tým. Považuju za poctu, že jsem ho doprovázel v této sezoně," uvedl Galtier.

Rodák z Rosaria odešel z katalánského velkoklubu po 21 letech v létě 2021 poté, co neprodloužil plánovaný kontrakt, protože si ho Barcelona nemohla dovolit kvůli pravidlům finanční fair play španělské ligy. 

Následně podepsal dvouletou smlouvu s PSG. V obou sezonách získal s Pařížany titul a jednou i francouzský Superpohár. V Lize mistrů, kterou klub ještě nikdy nevyhrál, však francouzský celek pokaždé vypadl v osmifinále.

V závěru loňského roku dotáhl rekordní sedminásobný držitel Zlatého míče svou zemi k prvnímu titulu mistrů světa po 36 letech.

Hlavní zprávy

Nejčtenější články