Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Globální lakrosová vesnice

Trenér Liverpoolu Klopp: Jsem "Normal One". A tohle je největší výzva ve fotbale

Liverpool - Německý trenér Jürgen Klopp se oficiálně ujal vedení Liverpoolu, s nímž ve čtvrtek večer podepsal smlouvu. Novináře a fanoušky Reds hned pobavil, když měl na tiskové konferenci popsat sám sebe jako trenéra. "Jsem úplně normální chlap. Tak možná jsem 'the Normal One'," prohlásil v narážce na Mourinha, který se při nástupu do Chelsea označil za "The Special One".

Jürgen Klopp
zdroj: AP autor: Jon Super

Bývalý kouč Dortmundu na lavičce Liverpoolu vystřídal odvolaného Brendana Rodgerse a tým převzal na 10. místě tabulky s 12 body z osmi zápasů. "Nikdy jsem si nepotrpěl na snadné cesty. Tohle je ta největší výzva ve fotbale. Nejzajímavější místo ve fotbalovém světě," prohlásil dobře naladěný kouč.

Budoucnost mužstva, s nímž chce co nejdříve najít společnou řeč, nevidí černě. "Četl jsem v novinách, že to je katastrofa, ale vždyť jsme jen šest bodů od prvního místa. Je zajímavé, že nikdo není spokojený ani trpělivý. Musíme promyslet, co změnit," dodal s tím, že prvním úkolem bude připravit tým na první zápas na Tottenhamu, který se hraje 17. října.

Jürgen Klopp: "Když jsem odcházel z Dortmundu, uvědomil jsem si, že není důležité, co si lidé myslí, když přicházíte, ale co cítí, když odcházíte."

Týmu hodlá vtisknout útočnou a rychlou hru. "Můj tým musí hrát na plný plyn a v každém zápase jít na hranu," prohlásil s tím, že výhry jsou důležité, ale záleží i na tom, jak se zápas odehraje. "Momentálně nejsme nejlepší tým na světě, ale koho to zajímá? Chceme být ten nejlepší tým v budoucnu," dodal.

Tříletý kontrakt zajistí Kloppovi roční plat pět milionů liber, s bonusy za zisk titulu nebo postup do Ligy mistrů si údajně může vydělat až sedm milionů. To z něho udělá třetího nejlépe placeného kouče v anglické Premier League po Josém Mourinhovi z Chelsea a Arsenu Wengerovi z Arsenalu.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy