Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Dohráno Plus

Trenér Dunga už nepovede Brazílii, po fiasku na Copě América byl odvolán

Rio de Janeiro – Trenér Carlos Dunga byl odvolán od brazilské fotbalové reprezentace po jejím nezdaru na šampionátu Copa América, kde nepostoupila ze skupiny. To se kanárkům stalo naposledy v roce 1987.

Dunga
zdroj: ČT24 autor: ČT24

Pětinásobní mistři světa na turnaji v USA porazili jen slabé Haiti 7:1. Na úvod remizovali 0:0 s Ekvádorem a jejich osud zpečetila nedělní porážka 0:1 s Peru, která vsítila gól rukou.

Dunga převzal národní tým předloni po domácím mistrovství světa, na kterém Brazilci obsadili čtvrté místo. Reprezentaci vedl už v letech 2006 až 2010, kdy na světovém šampionátu v JAR vypadla ve čtvrtfinále.

Dvaapadesátiletý mistr světa z roku 1994 měl vést i olympijský výběr na srpnových Hrách v Riu. Spolu s Dungou skončil také celý jeho realizační tým a brazilská konfederace na dnešním jednání odvolala rovněž koordinátora všech reprezentačních týmů Gilmara Rinaldiho.

Hlavním adeptem na uvolněný post na reprezentační lavičce je podle médií trenér Tite z Corinthians. Pětapadesátiletý kouč získal s týmem ze Sao Paula brazilské tituly v letech 2011 a 2015 a vyhrál také mistrovství světa klubů v loňském roce, kdy ve finále jeho svěřenci porazili Chelsea.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy