Následuje
MS 2020 Itálie

Trápící se Torres či k. o. pro Neapol, kritizují britská a italská média

Londýn/Řím - Pouze branka Edena Hazarda v nastaveném čase zachránila Chelsea i kritizovaného trenéra Rafaela Beníteze od další ostudy. Tak hodnotí britská média vystoupení proti Spartě. Nekonečným příběhem se zdá důvěra španělského kouče ve Fernanda Torrese, který na tom podle Daily Mirror tak špatně ještě nikdy nebyl. Vlna kritky se zvedla i v Itálii. Jako k. o. hodnotí tamní noviny způsob, jakým se rozplynul sen o postupu Neapole přes Plzeň.

Fernando Torres
zdroj: ČTK/AP autor: Alastair Grant

"Eden Hazard zachránil důvěryhodnost Chelsea a reputaci Rafaela Beníteze velmi pozdním gólem, který vzal Spartě slavné vítězství a odvrátil další otřes nestability na stadionu Stamford Bridge," uvedl ve své internetové verzi deník The Telegraph.

"Naposledy se (Hazard) dostal po pohárovém zápase do titulků, když proti Swansea nakopnul podavače míčů. Tentokrát nám připomněl, proč ho v létě naháněly ty nejlepší evropské kluby a byly ochotné za něj zaplatit 32 milionů liber," napsal Daily Mail.

Současná Chelsea i s českým brankářem Petrem Čechem prý znovu potvrdila, že je pouze stínem loňského vítěze Ligy mistrů. "Postup do osmifinále EL byl nepřesvědčivý, takže diváci ani nemohli propadnout dojmu, že je všechno růžové. Úřadující evropští šampioni by v takových situacích neměli nesnesitelně trpět," kritizoval "Blues" The Guardian.

Torres je omylem za 50 milionů liber (1,5 miliardy korun)

Většina britských médií se také opřela do španělského útočníka Fernanda Torrese, jenž několikrát ztroskotal na výborném sparťanském brankáři Tomáši Vaclíkovi a potvrdil své velké gólové trápení.

"Pouze Hazardova paráda odčinila Torresova selhání. Byl to špatný večer i na jeho mizerné poměry. Pozitiva? Pravidelně se dostával do gólových šancí? Negativa? Omyl za 50 milionů liber je všechny zahodil," uvedl The Sun.

"Během pětadvaceti bolestivých měsíců na Stamford Bridge na tom Torres ještě nikdy nebyl tak špatně jako teď," napsal Daily Mirror na adresu kdysi špičkového kanonýra, jenž se trefil za posledních 14 zápasů jen jednou.

Britská média také připomněla, že za Chelsea se opět prosadil střídající hráč. V Praze zařídil výhru 1:0 v 82. minutě po několika vteřinách na hřišti Oscar, v Londýně ještě později rozhodl Hazard.

"To bylo podruhé v jednom týdnu, co Benítez musel děkovat náhradníkovi, že ho zachránil," upozornil The Telegraph. "Byl to jen další šťastný únik, nebo další taktický tah mistrovských rozměrů?" položil Benítezovi řečnickou otázku Daily Mail.

Motivace Italů v Plzni zamrzla

"Mazzarri se pokusil podpořit útočnou hru nasazením tria Panděv, Calaió a Insigne a doufal, že tím nastartuje neapolský comeback. Čechy to ale nijak nepřekvapilo ani nevyvedlo z míry a do hry vstoupili v tempu a s odhodláním," napsal deník Gazzetta dello Sport.

František Rajtoral (vlevo) a Juan Zuniga z Neapole
zdroj: isifa.com autor: Eduard Erban

Zápas se modrým nepovedl a znát to bylo zejména v závěru, kdy bylo zjevné, že Neapol sama v žádný zvrat už nevěří. "Dál padal sníh, ale jediné, co opravdu zmrzlo, byla motivace Azzurri," uzavřel list.

Také La Repubblica zhodnotila prohru hostů jako zaslouženou. Podle římského deníku Neapol opouští Evropskou ligu tím nejhorším možným způsobem: po dvojitém k. o. "Sen Mazzarriho týmu se rozplynul," napsal v titulku list Corriere della Sera. Podle jeho komentáře se ale podobný výsledek po jasné prohře z minulého týdne dal čekat, i když trenér Italů tentokrát "nalil do útočného motoru více benzinu".

Stejně zápas vidí i Il Giornale. "Žádný zázrak se v Česku nestal, Neapol se s Evropou loučí," nadepsal deník svůj dnešní článek. Podle autora byl pro druhý tým italské ligy zvrat v odvetě po "neodčinitelné" prohře v prvním zápase "nesplnitelnou misí". Ukázalo se to prý zejména v závěru, který byl pro hráče z jihu Itálie doslova utrpením, shrnul deník.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy