Trápící se Prostějov doma rozjetý Třinec nezastavil, rozhodl Weber

Na závěr podzimní části druhé ligy fotbalisté Třince porazili Prostějov na jeho hřišti 1:0. V předehrávce 16. kola, které se dohrává příští víkend, tak vyhráli čtvrté z posledních pěti utkání. Naopak nováček soutěže se trápí – počtvrté za sebou prohrál, aniž by dal gól, a nezvítězil už osm kol.

Utkání Třinec - Hradec Králové
zdroj: ČTK autor: Sznapka Petr

Úvodní poločas nabídl po jedné velké šanci na každé straně. Hlavičku Pernackého zneškodnil třinecký brankář Adamuška, jeho protějšek Bréda zase vykopl Omastovu střelu.

Zápas rozhodl v 73. minutě záložník Weber přesnou ranou k tyči. Prostějovští mohli v závěru vyrovnat, ale překonaného Adamušku na brankové čáře zastoupil kapitán Bedecs a střídající Hapal trefil jenom boční síť.

Třinci v neúplné tabulce FNL patří deváté místo, Prostějov je dvanáctý.

1. SK Prostějov - Fotbal Třinec 0:1 (0:0)

Branka: 73. Weber. Rozhodčí: Cieslar - Pelikán, Mojžíš. ŽK: Machynek, Janíček, Kovařík - Bedecs. Diváci: 486.

Prostějov: Bréda - Slaninka, Schuster, Janíček, Biolek - Koudelka, Sus, Fládr (76. Kovařík), Pernackyj (79. Langer) - Machynek (46. Hapal), Kroupa. Trenér: Machala.

Třinec: Adamuška - Ilko, Čelůstka, Bedecs, Janoščín - Šumbera, Vaněk, Weber, Janošík (86. Hejný) - Omasta (58. Dedič) - Schwendt (70. Klec). Trenér: Neček.