Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Parta Maraton

Trápení bez šancí? Neodehráli jsme až tak špatné utkání, tvrdil slovenský kouč Hapal

Trenér Pavel Hapal byl po porážce 0:1 v Edenu zklamaný. Hosté ze Slovenska totiž byli podle něj chvílemi i lepší. V ofenzivě ovšem od hráčů čekal víc. Za celý zápas Slováci neměli gólovou šanci. Podle slovenských médií podali reprezentanti v závěrečném utkání Ligy národů nevýrazný výkon, trápili se a ve hře nebyli nebezpeční.

Dávid Hancko
zdroj: ČTK autor: Michal Kamaryt

"Hodnotí se mi to těžce. Nejen kvůli výsledku, ale i proto, že si myslím, že jsme neodehráli až tak špatné utkání, abychom ho prohráli. V určitých pasážích jsme byli možná i lepší než Češi, ale prohráli jsme jednou situací, kterou jsme mohli vyřešit lépe," řekl Hapal.

Zápas s minimem gólových šancí rozhodl ve 32. minutě český útočník Patrik Schick. "Určitě jsme čekali, že budeme mít více šancí. Na druhou stranu ten zápas měl celkově minimum šancí, bylo to hodně o soubojovosti, čekání na chybu soupeře. My bohužel tu osudnou chybu udělali," litoval Hapal.

Slováci přitom začali v Edenu lépe a prvních 20 minut dominovali. "Vstup do utkání jsme měli velice dobrý, v prvních 20 až 25 minutách jsme zatlačili české mužstvo. Bohužel z toho nebyla nějaká opravdová gólová příležitost," posteskl si bývalý kouč pražské Sparty.

Jeho noví svěřenci nenavázali na páteční vysokou výhru 4:1 nad Ukrajinou při jeho premiéře u národního týmu a sestoupili do třetí výkonnostní třídy Ligy národů. "Od 20. minuty jsme hráli komplikovaně, zdlouhavě, docházelo ke ztrátám míčů, Češi z toho chodili do brejků a jeden vyřešili. Hráli jsme hrozně málo kolmo, to, co nám s Ukrajinou svědčilo. Bohužel tentokrát jsme zvolili jiný styl, že si to přípravnou kombinací nachystáme. Nepomohlo nám k tomu ani hřiště, které nebylo optimální," sdělil Hapal.

Bezzubé trápení

"Slovákům chyběl moment překvapení a nedokázali nic vymyslet. Jednoduše ztráceli míče, napadání soupeře jim dělalo problémy," uvedl na svém webu deník Sme. Ze Slováků podle listu nezaujal v utkání nikdo a jako tým nedokázali zopakovat dobrý výkon z předchozího vítězného zápasu proti Ukrajině.

Podle listu Denník N Slovákům nesedí, když musejí v utkání otáčet nepříznivý stav. "Většinou se nenajde síla, která by dokázala (vývoj) zvrátit," uvedl. Nejčtenější slovenský list Nový čas napsal, že bezzubí slovenští fotbalisté Prahu nedobyli.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy