Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Hapoel Beerševa FC - FC Viktoria Plzeň

Trapattoni u Irů zůstává – navzdory debaklu s Německem

Dublin - Italský trenér Giovanni Trapattoni zůstane navzdory kritice na lavičce irské fotbalové reprezentace. Třiasedmdesátiletý kouč se ocitl pod tlakem po pátečním domácím debaklu 1:6 s Německem v kvalifikaci o mistrovství světa.

Giovanni Trapattoni
zdroj: GettyImages autor: Jamie McDonald

Po nejhorší porážce na irské půdě od roku 1931 a se vzpomínkou na nevydařené vystoupení na mistrovství Evropy začalo nemálo bývalých hráčů, komentátorů i médií volat po Trapattoniho odchodu. Jedna britská sázková kancelář už dokonce přestala kvůli velké pravděpodobnosti přijímat sázky na koučův pád.

Zkušeného Itala nicméně zachránila u národního mužstva úterní výhra 4:1 na Faerských ostrovech. Irsko tak má po třech kvalifikačních duelech na kontě dvě výhry a jednu porážku a svaz ve středu uvedl, že postup na mistrovství světa do Brazílie 2014 je stále reálný a dosažitelný.

"I když bylo představenstvo zklamáno z výsledku a výkonu proti Německu stejně jako všichni ostatní a chápe frustraci některých našich fanoušků, potvrzuje, že Giovanni Trapattoni zůstane u národního mužstva," sdělila Irská fotbalová asociace.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy