Golf Time

Tottenham poprvé pod Villasem-Boasem vyhrál

Londýn - Fotbalisté Tottenhamu v anglické lize poprvé zvítězili pod novým trenérem André Villasem-Boasem. Ve čtvrtém kole soutěže vyhráli 3:1 na hřišti nováčka Readingu a odpoutali se od spodních příček tabulky.

Radost hráčů Tottenhamu
zdroj: Getty Images autor: Mike Hewitt

Letní brankářská posila Tottenhamu Hugo Lloris znovu zůstala na lavičce, šanci však dostali jiní noví hráči - v základu nastoupil Moussa Dembelé, stoper Verthongen či islandský záložník Gylfi Sigurdsson. Ten také parádní kolmicí vyslal za obranu Aarona Lennona, který sklepl za sebe Jermainu Defoeovi, a anglický reprezentační útočník potvrdil výbornou formu gólem na 0:1.

Aktivnější Tottenham dlouho nedokázal přidat pojistku, než se v 71. minutě z podobné příležitosti trefil lobem velšský křídelní záložník Gareth Bale. Krátce po něm definitivně rozhodl svým druhým zásahem z povedené sólové akce Defoe. Za domácí v poslední minutě už jen snížil střídající záložník Hal Robson-Kanu. Reading, který zatím odehrál pouze tři zápasy, zůstává s jediným bodem v tabulce předposlední.