Následuje
ODM 2020: Hokej

Tobiáš končí v Příbrami, sestup má odvrátit Pulpit

Příbram - Fotbalisty Příbrami už nevede trenér Pavel Tobiáš, kterého vedení klubu odvolalo. Na jeho místo přichází Martin Pulpit, jenž má pomoci Středočechy zachránit v nejvyšší soutěži. Aktuálně má Příbram o bod více než předposlední Olomouc. "Situace v Synot lize je velice vážná. Musím co nejrychleji poznat mužstvo, za dva či tři tréninky budu vědět více," řekl Pulpit, který již vedl trénink.

Martin Pulpit
zdroj: ČTK autor: Libor Zavoral

Devětačtyřicetiletý Pulpit v lize naposledy trénoval v roce 2013 Ostravu, následně byl v Živanicích a Zlíně a nedávno skončil v saúdskoarabském klubu Al Vataní. Dříve působil také v Mladé Boleslavi, Plzni, Žižkově, Olomouci, Mostu či Sokolově. V Příbrami nahradí jednašedesátiletého Tobiáše, který vedl mužstvo od září 2014.

"Dnes mi své rozhodnutí oznámil majitel pan Starka. Teď si beru krátké volno, pak mi prý majitel nabídne nějakou práci. Teď je třeba se maximálně věnovat A-týmu a až skončí sezona, budeme řešit další věci," řekl Tobiáš. 

V minulé sezoně slavil s týmem nečekaný úspěch v podobě pátého místa, což bylo druhé nejlepší umístění v historii klubu. Po letních změnách však Příbram na dobré výkony nenavázala a na jaře se dostala do velké krize, když z posledních 11 utkání získala jen pět bodů.

"V minulé sezoně vyšlo úplně všechno, měli jsme ale i silnější kádr. Vždyť Martin Zeman dělal 50 procent mužstva, byli tu také Nitrianský, Řezníček, Kelemen, Fillo, Matějů, který dnes v Plzni potvrzuje, jak je skvělým hráčem," uvedl Tobiáš. "Mužstvo se omladilo a ne všechno vyšlo. Myšlenka byla dobrá, ale nyní se nepovedlo dotáhnout do lepšího konce několik dobře rozehraných zápasů. Asi chyběly zkušenosti, to mě mrzí," řekl Tobiáš.

V jednašedesáti letech se ale ještě nechce trénování ve vrcholovém fotbale vzdát a nabídkám se nebrání. "Nebudu říkat ne, protože to říkají slaboši. V jednašedesáti jsou všude po světě trenéři na vrcholu kariéry. Je pravda, že patřím do generace trenérů, kteří začali brzy, v osmatřiceti jsem už trénoval ligu. Takže už jsem v tom dlouho. Ale že bych se bál jít znovu trénovat ligový tým, to ne," prohlásil.

Zatímco Tobiáš se vyznačoval klidným trenérským stylem, nyní ho nahrazuje energický Pulpit, který by měl týmu dodat chybějící elán. Dříve už několikrát dokázal po svém příchodu tým pozvednout.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy