Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv Z 1991: Crvena zvezda Bělehrad - Olympique Marseille

Tévez možná ještě dostane druhou šanci

Londýn - Vedení Manchesteru City přijalo verzi své hvězdy Carlose Téveze ohledně incidentu z utkání Ligy mistrů proti Bayernu Mnichov. Argentinský útočník trvá na tom, že neodmítl jít na hřiště jako střídající hráč. Klub ho tak nyní vyšetřuje pouze kvůli tomu, že se nechtěl rozcvičit, za což mu hrozí mnohem menší interní trest. Vyšetřování stále probíhá a verdikt nad Tévezem, jenž je od 28. září postaven mimo tým, nebyl vynesen.

Carlos Tévez
zdroj: isifa/EPA autor: ROBIN PARKER

Trenér City Roberto Mancini na konci září po prohraném utkání 0:2 na Bayernu oznámil, že Tévez odmítl jít na hřiště jako střídající hráč a tím pro něj v klubu skončil. Sedmadvacetiletý Argentinec se však bránil tím, že se pouze nechtěl jít znovu rozcvičit, protože to udělal už dříve. A tuto jeho verzi nyní vedení klubu přijalo. "V žádném případě jsem neodmítl jít hrát. Byl jsem rozcvičený a připravený nastoupit," řekl ještě v září Tévez, jenž od začátku označoval celý případ za nedorozumění.

Čtyřiašedesátinásobný argentinský reprezentant podepsal v roce 2009 v City pětiletou smlouvu, poté co mu vypršel kontrakt u městských rivalů Manchesteru United. V minulé sezoně Tévez jako kapitán dovedl tým k vítězství v Anglickém poháru, což byla pro klub první trofej od roku 1976.

V létě však Tévez požádal o přestup domů do Argentiny, protože se mu stýskalo po rodině. Jeho odchod do Corinthians nicméně zkrachoval na požadovaném odstupném 50 milionů liber (1,5 miliardy korun) a Tévez přišel o kapitánskou pásku a podporu fanoušků.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy