Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Tour de France 2019

Teplice o odklad zápasu s Plzní nežádají, rozhodnou další testy

Praha - Vedení teplického fotbalového klubu zatím nepožádalo o odklad víkendového ligového utkání s Viktorií Plzeň poté, co dnes odpoledne jednalo se zástupci svazu o zdravotním stavu svého chřipkou postiženého mužstva. Situace se však může změnit podle toho, jak dopadnou testy dalších ohrožených teplických hráčů. Pokud ve čtvrtek přinesou špatné výsledky, Severočeši se prý na svaz obrátí s dalším apelem o odložení.

Ředitel teplického klubu František Hrdlička na svazové půdě jednal s předsedou ČMFS Ivanem Haškem a soutěžním ředitelem první ligy Ivem Lubasem. Všechny strany se dohodly na tom, jak budou postupovat, pokud chřipková epidemie v týmu bude pokračovat. 

Teplice, v jejichž týmu onemocněl prasečí chřipkou obránce Michal Smejkal a další hráči prý mají podobné příznaky, žádaly už o odložení pondělního zápasu 15. kola v Olomouci. Svaz to však odmítl s odkazem na UEFA, která vyzvala národní fotbalové svazy, aby zápasy kvůli chřipkové epidemii neodkládaly. 

Lubas se odvolal také na skutečnost, že nedostal ani žádné písemné doporučení od krajské hygienické stanice v Ústí nad Labem. Teplice nakonec v Olomouci prohrály vysoko 2:6, přesto mají dál dvoubodový náskok v čele tabulky před Jabloncem.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy