Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sumář dne

Teplice a Olomouc se utkají o druhé finálové místo

Teplice - Fotbalový Pohár České pošty pozná druhý tým, který si na začátku května v Plzni zahraje o vítěznou trofej. Proti Spartě, která prošla do finále přes Jablonec, se postaví vítěz duelu Teplic s Olomoucí a postupové šance jsou před odvetou naprosto otevřené. V úvodním semifinále na Hané se před týdnem zrodila bezbranková remíza. Oba týmy stojí před poslední šancí, jak se probojovat do evropských pohárů. Olomouc už v lize tuto naději dávno ztratila a vinou bodového odpočtu za účast v korupční kauze stále bojuje o udržení, Teplice se mohou z nejvyšší soutěže do pohárů dostat už jen teoreticky.

Olomouc - Teplice
zdroj: ČTK autor: Luděk Peřina

Severočeši přikládají dnešnímu duelu velkou váhu. "Je to pro nás důležité utkání. Jsme rádi, že jsme do konce sezony udrželi naději na poháry a uděláme vše pro to, abychom postoupili do finále," řekl teplický kouč Petr Rada.

Bezbrankovou remízu z prvního duelu považuje za nevyzpytatelný výsledek. "Jdeme do utkání, jako by se ten první zápas nehrál. Začíná se znovu a pokud soupeř vstřelí branku, bude trošku ve výhodě. Bude to o trpělivosti, my budeme chtít navázat na kvalitní výkony z předešlých pohárových zápasů," dodal Rada.Vítěz domácího poháru z let 2003 a 2009 chce potvrdit dobrou formu z minulých zápasů. Z posledních jedenácti soutěžních duelů prohráli Severočeši jediný a v sobotu překvapili remízou 2:2 v lize na Spartě.

Olomouci se v Teplicích dlouhodobě nevede. Na Stínadlech z posledních deseti zápasů vyhrála jen v jednom případě a na konci března si odvezla porážku 1:3. "Musíme podat lepší výkon, s takovou hrou bychom neuspěli. Výsledek není pro odvetu úplně špatný. Tím, že Teplice u nás uhrály remízu, ale mají malinkou výhodu," řekl kouč Sigmy Petr Uličný, který plánuje nasadit nejsilnější možnou sestavu.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy