Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Ten tým má charakter a dal zápasu kvalitu, chválil Chytrý hráče po demolici Kuvajtu

Nenechali se svést k tomu aby se slabým soupeřem odehráli pohodlný zápas, to ocenil Jiří Chytrý, asistent trenéra fotbalové reprezentace, po výhře 7:0 nad Kuvajtem. Je mu ale jasné, že úterní utkání s Estonskem, kterým v Praze na Letné uzavřou své působení v kvalifikační skupině pro mistrovství světa, bude o poznání těžší. Úterní zápas Česko - Estonsko můžete sledovat v přímém přenosu na ČT sport i na webu ctsport.cz. 

"Tenhle zápas nám řekl o našem týmu, že má charakter, umí hrát v tempu a intenzitě. Tým se nenechal svést k tomu, že by odehrál nějaké pohodlné utkání. My jsme byli týmem, který tomu zápasu dal kvalitu. Musím tým pochválit. Kluci k tomu přistoupili skvěle, díky tomu jsme dominovali, hráli s míčem a nakonec jsme dokázali vstřelit hodně branek," řekl na tiskové konferenci Chytrý, jenž zastoupil hlavního kouče Jaroslava Šilhavého, který má koronavirus.

Mužstvo vedl podruhé, místo obvyklého trenéra zaskočil i vloni ve Skotsku. Národní tým proti Kuvajtu dělil jediný gól od nejvyšší výhry v samostatné historii, kterou je vítězství 8:1 nad Andorrou. "Já si samozřejmě vážím, že jsem vedl reprezentační tým. Ale jinak je to práce celého realizačního týmu stejně jakou celou dobu, co jsme u národního mužstva. Sraz jsme chystali společně včetně Jardy i všech dalších kluků v realizačním týmu," poznamenal Chytrý.

Je nám líto, video expirovalo.
Češi se musí obejít bez Staňka, zranění trápí také Kalase

Potěšilo ho, že se velmi dobře uvedli střídající hráči. Záložník Jan Sýkora skóroval dvakrát, bek Filip Novák jednou. "Střídající hráči si vedli velmi dobře, protože udrželi intenzitu hry. Dokázali i vstřelit branky. Byla tam pasáž asi pěti až šesti minut, než chytli tempo, ale postupně se do toho dostali. Odehráli jsme zbytek utkání stejně kvalitně jako předtím," pochvaloval si Chytrý.

Úterní zápas s Estonskem podle něj bude asi mnohem těžší. "Budou mnohem silnějším soupeřem. Když se podíváte na jejich výsledky z poslední doby, tak třeba ze dvou zápasů s Walesem, se kterým soupeříme o druhé místo ve skupině, prohráli jen jeden ze čtyř poločasů, a to o branku. Jsou mnohem kompaktnější, fyzicky zdatnější, brání mnohem líp. Budeme muset být ještě lepší. Budou platit stejné principy jako dnes, pokusíme se dát hře tempo, intenzitu. Scénář chceme zopakovat, ale víme, že nás bude čekat mnohem těžší utkání," mínil Chytrý.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články